Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie na czas nieokreślony
strony: [ 1 ]
barbaszka21-08-2023 11:16:03   [#01]

Podpowiedzcie proszę:

taka sytuacja - nauczyciel (nie mianowany, nie dyplomowany, w trakcie awansu na podstawie przepisów przejściowych, ale zatrudniony w szkole i chcę go zatrudnić na czas nieokreślony (bo np. już ma powyżej 36 miesięcy, albo nie, ale wiem, że chcę, żeby u mnie pracował).

Jaka podstawa prawna - uchylony 10 art. KN ust. 4 i co dalej???

Z góry dziękuję.

 

rzewa21-08-2023 18:15:27   [#02]

jeśli to n-l kontraktowy, to już od uzyskania tego stopnia awansu jest zatrudniony na czas nieokreślony, więc już nic zmieniać nie trzeba

barbaszka22-08-2023 09:24:28   [#03]

Niezupełnie - przecież nauczyciel kontraktowy mógł być zatrudniony na czas określony z przyczyn organizacyjnych (art. 10 ust. 7 KN), a teraz chcę na stałe, a on nadal jest kontraktowy (teraz początkujący). I co mam teraz zrobić - jaka pp w umowie?

 

izael22-08-2023 09:58:29   [#04]

zatrudniasz i tyle

jeśli to nie art. 10 ust. 7

masz etat, człowiek pracuje ponad dwa lata, nawet jako początkujący i umowa na czas nieokreślony:)

a po Ci podstawa prawna w umowie?

KP § 1. Umowa o pracę określa strony umowy, adres siedziby pracodawcy, a w przypadku pracodawcy będącego osobą fizyczną nieposiadającego siedziby - adres zamieszkania, a także rodzaj umowy, datę jej zawarcia oraz warunki pracy i płacy, w szczególności:

1) rodzaj pracy;
2) miejsce lub miejsca wykonywania pracy;
3) wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia;
4) wymiar czasu pracy;
5) dzień rozpoczęcia pracy;
6) w przypadku umowy o pracę na okres próbny:
a) czas jej trwania lub dzień jej zakończenia oraz, gdy strony tak uzgodnią, postanowienie o przedłużeniu umowy o czas urlopu, a także o czas innej usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy, jeżeli wystąpią takie nieobecności,
b) okres, na który strony mają zamiar zawrzeć umowę o pracę na czas określony w przypadku, o którym mowa w art. 25 § 22, a także postanowienie o wydłużeniu umowy w przypadku, o którym mowa w art. 25 § 23;
7) w przypadku umowy o pracę na czas określony - czas jej trwania lub dzień jej zakończenia.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]