Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zwolnienie z nauki drugiego języka obcego
strony: [ 1 ]
Masza14-08-2023 14:48:55   [#01]

Uczeń ma orzeczenie o afazji. Czy mogę go zwolnić z nauki drugiego języka obcego na podstawie wniosku rodzica? W orzeczeniu nie ma zapisu o możliwości zwolnienia. Poradnia twierdzi, że nie jest to konieczne. Inny uczeń z afazją ma taki zapis.

Jacek14-08-2023 16:22:08   [#02]

https://www.ecrkbialystok.com.pl/index.php/aktualnosci_sg/1054-zmiany-w-rozporzadzeniu-w-sprawie-oceniania-i-klasyfikowania-projekt 

lkk25-08-2023 20:58:51   [#03]

Czy ucznia posiadającego orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na autyzm, w tym z zespołem Aspegera można zwolnić z nauki drugiego języka nowożytnego na podstawie orzeczenia, w którym nie ma zapisu dotyczącego potrzeby zwolnienia z nauki drugiego języka ?

KaPi28-08-2023 07:35:38   [#04]

tak

Pa Sta28-08-2023 13:28:46   [#05]

Po zmianie rozporządzenia niezbędna jest opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej, albo orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z których wynika potrzeba zwolnienia z nauki tego języka.

martek28-08-2023 17:17:04   [#06]

zwolniłam ucznia klasy VII  z drugiego języka, nie ma możliwości żeby lekcja odbywała się na 1 bądź ostatniej lekcji. Ustaliłam z rodzicami, że chłopiec będzie wtedy przebywała w klasie pod opieką  nauczyciela, ale powiedzcie Szanowni Państwo, co z jego obecnością  w dzienniku lekcyjnym? zaznaczać, nie zaznaczać??? nie mam doświadczenia w tej kwestii poproszę o poradę:)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]