Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wycieczki w góry w czasie wakacji?
strony: [ 1 ]
Jot25-07-2023 15:52:17   [#01]

Nauczyciel z własnej inicjatywy chce zabrać grupę uczniów w góry w czasie wakacji... Czy da się to jakoś zgodnie z prawem zrobić i podpiąć pod szkołę, czy nie bo są wakacje?  Zapytał po prostu...Z tym, że ma urlop, no to już wogole się to kupy nie trzyma...

Jot25-07-2023 16:06:55   [#02]

A jak ma się do tego to, że te wyprawy w góry/ poniżej 1000 mnpm organizuje Ksiądz z grupą ministrantów, naszych uczniów. Zapytał mnie, jak to zrobić, żeby było ok. Zgody rodziców ma

Jot25-07-2023 16:27:52   [#03]

Pewnie musiałoby to mieć zgłoszoną formę półkolonii?

Skimir26-07-2023 11:20:38   [#04]

Nauczyciel podczas wakacji ma urlop więc nie bardzo jest jak to podciągnąć pod szkołę bo wtedy nie wykorzystywałby urlopu.

Jak ksiądz organizuje wyjazd z grupą ministrantów, którzy są uczniami Waszej szkoły to On to robi z grupą ministrantów i może podciągnąć to pod działania parafii a nie szkoły.

Ogólnie to nie "podciągałbym" żadnych wyjazdów, wycieczek itp. pomysłów pod szkołę. Korzyści z tego nie ma żadnej (dla szkoły) a w razie "W" kłopoty mogą być. Jeśli ktoś chce swój prywatny czas poświęcić na organizację tego typu wydarzeń to chwała mu za to ale robi to na własną odpowiedzialność lub realizuje to pod skrzydłami innej organizacji (parafia, harcerstwo, GOPS...).

PS: 1000 m.n.p. nie jest żadną magiczną granicą :-) W ogóle to aż śmiesznie brzmi - wyprawa w góry poniżej 1000 mnp - co to za góry? :-)

AnJa26-07-2023 12:36:46   [#05]

No nie wiem...Korona Warszawy składająca się z 6 szczytów ma w sumie jakieś 700 m - a jej zdobycie zajęło  2 sezony i wymagało sporego treningu aklimatyzacyjnego.

Ala26-07-2023 13:33:20   [#06]

:)))

Jot26-07-2023 19:09:39   [#07]

:-))w sumie w rozporządzeniu doczytałam, że wycieczki szkolne organizuje się w ciągu roku szkolnego z wyłączeniem ferii i wakacji, więc  z tym sprawa jasna. Pisząc o półkolonii pomyślałam, że ewentualnie można by to tak ogarnąć, ale oczywiście organizatorem parafia, a nie szkoła. Tym bardziej, że planowana jest nie jedna wyprawa, a kilka.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]