Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dodatkowa nauka języka polskiego dla cudzoziemców
strony: [ 1 ]
śliwka g25-07-2023 14:25:17   [#01]

Proszę o pomoc.

Uczeń kl. 6 z Białorusi w r. szk. 22/23 miał 2 godz. dodatkowego j.polskiego indywidualnie i 1 zaj. wyrównawczych z j. polskiego. (Jedno dziecko, obcokrajowiec w szkole)

1.Czy obowiązuje przepis, że 24 m-ce może korzystać z dodatkowego j. polskiego? Na wniosek rodzica czy "z urzędu"?

2. W jakiej liczbie godz./tyg.? (min/max)

3. Czy należy zorganizować dodatkowe zaj. wyrównawcze z j. polskiego, czy wystarczy że będzie uczęszczał na takie zaj. z uczniami z innych klas.

Dziękuję, pozdrawiam przedurlopowo.

matyldaa28-07-2023 17:17:16   [#02]

Dziecko znało język? Wyrównawcze w ramach ppp? 

juasia14-08-2023 13:18:27   [#03]

Mam w szkole ucznia, który jednocześnie ma 2 obywatelstwa: polskie i włoskie. Przez ile miesięcy może być dla niego zorganizowany dodatkowy język polski? Przez 12 miesięcy czy 24 miesiące? Uczeń nie znał języka polskiego. Podobnie rzecz ma się z zajęciami dydaktyczno-wyrównawczymi

rzewa15-08-2023 12:10:47   [#04]

24 m-ce

art 165 ust 9 u.P.o.

zajęcia wyrównawcze tylko 12 m-cy -> art 165 ust 10 u.P.o.

juasia17-08-2023 11:43:12   [#05]

a czy dziecku, które ma obywatelstwo hiszpańskie i przychodzi do I klasy (wcześniej było przez 2 lata w przedszkolu polskim), bardzo słabo język polski- mogę przydzielić dodatkowy język polski z puli zajęć dla cudzoziemców przybywających z zagranicy?

bega17-08-2023 21:36:43   [#06]

Dzień dobry, proszę o potwierdzenie. Dziewczynka z Ukrainy/rodzina uchodźców spędziła rok w przedszkolu. Ma informację o tzw. gotowości szkolnej z uwzględnieniem nie najlepszych jeszcze kompetencji językowych. W klasie I przydzieliłam jej dwie godziny języka polskiego z rozporządzenia w sprawie kształcenia osób niebędących obywatelami polskimi. Tak samo jak dzieciom  z obywatelstwem polskim, ale do tej pory uczącym się tylko w Szwajcarii lub Anglii. Czy zrobiłam prawidłowo?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]