Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przygotowanie pedagogiczne
strony: [ 1 ]
laostic11-07-2023 09:12:55   [#01]

Jak to jest z tym przygotowaniem pedagogicznym? Czy nauczyciel uczący różnych przedmiotów powienien posiadać kilka przygotowań pedagogicznych? Osobno np. matematyka i przedmioty zawodowe?

rzewa11-07-2023 09:50:21   [#02]

raz zdobyte pp dotyczy WSZYSTKICH kwalifikacji kierunkowych n-la

AnJa11-07-2023 10:00:58   [#03]

Czysta ciekawość: majstrowie realizujący praktyczną naukę zawodu robili taki przyspieszony kurs p.p. Jeśli taki majster był np. też mgr chemii ale bez uczelnianego po i teraz chciałby podjąć pracę w szkole jako nauczyciel chemii - ma p.p.?

Niezależnie zaś od mego zamiłowania do formalnosci- owszem, pewien zakres kompetencji mieszczących się w pojęciu p.p. jest wspólny -ale jednak dydaktyki szczegółowe historii i edukacji wczesnoszkolnej to 2 różne bajki.

rzewa11-07-2023 10:05:23   [#04]

ci majstrowie mieli (i mają) pp TYLKO do praktycznej nauki zawodu, co jest wyraźnie napisane na dokumencie to stwierdzającym

pisałam wyżej o pełnym przygotowaniu pedagogicznym, o którym zaświadcza uczelnia wyższa lub świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego w tym zakresie


post został zmieniony: 11-07-2023 10:05:45
rzewa11-07-2023 10:08:05   [#05]

w przepisach kwalifikacyjnych nie mówi się, że n-l ma mieć przygotowanie pedagogiczne do prowadzonych zajęć -> jest napisane, że ma mieć wykształcenie kierunkowe do prowadzonych zajęć i... przygotowanie pedagogiczne

:-)

laostic11-07-2023 10:44:40   [#06]

Niestety są tacy, co mają inne zdanie. Dzięki.

AnJa11-07-2023 11:41:02   [#07]

Aha. Dzięki - nie pamiętałem co jest w tym majsterskim napisane - bardzo stare dzieje.

Co do tego p.p z podyplomowymi, kursu czy dyplomu licencjata lub magistra to wątpliwości nie miałem i nie mam  - starczy 1. Wątpliwości tyczyła tylko specyfik przedmiotowych czyli meritum. Ale to też trochę tak dla jaj- poważnie byłoby, gdyby te kursy czy studia dające p.p. były poważne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]