Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pracownicy samorządowi a pomoc nauczyciela w przedszkolu
strony: [ 1 ]
Macia22-06-2023 10:32:09   [#01]

Od lipca wchodzi nowe rozporządzenie o pracownikach samorządowych. Nie widzę tam stanowiska "pomoc nauczyciela". Od dawna takie stanowisko istnieje w moim przedszkolu. Nie wiem czy powinnam teraz porozumieniem zmienić np. na woźną albo pracownika do pracy lekkiej. Zastanawiam się też jaka jest różnica między woźną a pomocą nauczyciela albo między woźny a starszy woźny. Jak to wygląda u was

gimnazjum22-06-2023 10:42:51   [#02]

Tabela VI Jednostki działające w zakresie oświaty 

tam jest

Macia22-06-2023 11:00:53   [#03]

no faktycznie zaćmienie mam jakieś ostatnio, dziękuję. 

A co do pozostałych moich wątpliwości ktoś coś?

 Chciałbym lepiej wynagradzać pracowników solidnych, aktywnych, kreatywnych Czy np. w jednej grupie przedszkolnej może być woźna a w drugiej np. pomoc nauczyciela? Wtedy mogłabym zróżnicować wynagrodzenie zasadnicze bo wiadomo, że przy jednakowych stanowiskach musi być ta sama zasadnicza  (dla pracusia i dla lenia). Do tej pory mogłam manewrować premią ale teraz w związku z wzrostem stawek zmieniamy regulamin i rezygnujemy całkowicie z premii.  

joljol22-06-2023 11:11:10   [#04]

pomoc nauczyciela przypisana jest do kształcenia specjalnego, zatrudniamy gdy jest potrzeba wynikająca z orzeczenia: nauczyciela lub pomoc

Macia22-06-2023 11:39:42   [#05]

joljol teraz tak ale kiedyś w maluszkach była woźna i pomoc nauczyciela a teraz została nam tylko pomoc.

joljol22-06-2023 12:13:06   [#06]

to było dawno temu - pracuję 40 lat

dziś pomoc to kształcenie specjalne

Renatka22-06-2023 18:40:56   [#07]

U nas pomoc nauczyciela nadal funkcjonuje w 3-latkach obowiązkowo.Dla dzieci z orzeczeniem o kształceniu specjalnym jeżeli są wskazania też możemy dodatkowo zatrudnić pomoc nauczyciela lub nauczyciela wspomagającego dla 4-6 latków.  w administracji wprowadziłam stanowisko referent i starszy referent np d/s intendentury i kadr ( bo mamy takie zakresy obowiązków szerokie) daje to możliwości dodatków itd...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]