Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ciagłość kierowania w czasie urlopu dyrektora
strony: [ 1 ]
Slaw12-06-2023 12:53:43   [#01]

Mam poinformować organ prowadzący jak wygląda ciągłość kierowania szkoła w okresie mojego urlopu. W szkole nie ma wice. Według mnie nie wygląda. Organ może wyznaczyć innego nauczyciela  (art. 68 ust. 9 Prawa oświatowego). Jednak wszyscy nauczyciele są na przysługujących im urlopach. Nie widzę możliwości (i sensu) przerywania im urlopu. Jak Wy rozwiązujecie ten problem?

mika12-06-2023 13:01:43   [#02]

To nie jest Twój problem a OP niech pod pp takiego pytania.

AnJa12-06-2023 14:36:37   [#03]

Wystąp o opinię prawną do radcy prawnego w gminie - jak to zrobić w istniejącym stanie prawnym.

rzewa12-06-2023 21:51:56   [#04]

a jak "wyglądała ciągłość kierowania szkołą" przed 1.01.2018 przez kilkadziesiąt lat?

Skimir12-06-2023 23:41:18   [#05]

Aż by się chciało coś głupiego odpisać. "Ciągłość kierowania" - ktoś musiał mocno się nagimnastykować aby to pytanie zadać. Chyba był czymś bardzo sfrustrowany...

W kilku krajach widziałem podczas wakacji szkoły zamknięte na cztery spusty. Ciekawe jak tam wygląda "ciągłość kierowania"? :-)


post został zmieniony: 12-06-2023 23:42:57
AnJa13-06-2023 14:40:21   [#06]

Zamknięcie szkoły w sytuacji, gdy psa z kulawą nogą tam nie uświadczysz (pracownika znaczy) ułatwia ciągłość kierowania nią (poza przerwaniem urlopu na czas podpisywania róznych papierów czy postepowania awansowe lub inne doraźne czynności).

Rozumiem, że w okresie niewakacyjny urlopującego wówczas dyrektora ktoś jednak zastępuje - co łatwiejsze, bo nauczyciel na urlopie wowczas nie jest.

Co do stanu sprzed 2018 roku (to dopiero 5 lat?) to jednak czas jakoś nas wszystkich zmienił - np. w zakresie świadomości prawnej.

Czyli wszystko przez szkolenia - zaczęło się od tiretów, mamy ciągłość kierowania, ciekawe, co będzie dalej...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]