Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Arkusz ocen klasa 8
strony: [ 1 ]
Liwa01-06-2023 11:29:11   [#01]

 Wiem, że była już kiedyś  na ten temat mowa, ale nie mogę znaleźć tego wątku.

Czy dobrze pamiętam:

"W  kolumnie klasyfikacja końcowa nie wpisuje się: klasy, nr dziennika, liczby opuszczonych godzin, uchwał rady pedagogicznej. Te wiersze należy wykreślić".

LL19-06-2023 06:17:47   [#02]

A ja gdzieś czytałem, że w kolumnie klasyfikacja w klasie VIII wpisuje się "uchwałą RP z dnia ....ukończył klasę ósmą lub ukończył klasę ósma z wyróżnieniem" a w kolumnie klasyfikacja końcowa " uchwałą RP z dnia ....ukończył szkołę lub ukończył szkołę z wyróżnieniem".

Czy to poprawne wpisy?

KaPi19-06-2023 07:13:12   [#03]

a nie jest tak przypadkiem, że klasyfikacja roczna klasy VIII = klasyfikacja końcowa, tylko z dopisanymi przedmiotami z niższych klas?

izael19-06-2023 08:18:31   [#04]

Rozp. w sprawie świadectw

zał. 1

27. W arkuszach ocen po wpisaniu wyników klasyfikacji rocznej lub semestralnej uzyskanych w klasie programowo najwyższej lub semestrze programowo najwyższym szkoły danego typu należy w kolejnej kolumnie wpisać wyniki klasyfikacji końcowej, z uwzględnieniem przepisów § 7 rozporządzenia.

 

§ 7. 1. Uczeń szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej, który ukończył daną szkołę, otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły.

2. Uczeń szkoły dla dzieci i młodzieży, który ukończył szkołę z wyróżnieniem, otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły potwierdzające ukończenie szkoły z wyróżnieniem.

3. Na świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej wyników klasyfikacji końcowej, wpisuje się obowiązkowe zajęcia edukacyjne i końcowe oceny klasyfikacyjne z tych zajęć.

4. Uczniowi szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, który uzyskał odpowiednio tytuł laureata konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim lub tytuł laureata albo finalisty olimpiady przedmiotowej po ustaleniu rocznej lub semestralnej oceny klasyfikacyjnej z zajęć edukacyjnych, na świadectwie ukończenia szkoły wpisuje się z danych zajęć edukacyjnych celującą końcową ocenę klasyfikacyjną.

5. Na świadectwach ukończenia szkół, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 1 i pkt 2 lit. a-c i e ustawy - Prawo oświatowe, zamieszcza się informację o poziomie wykształcenia, a w przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe, również informację o tym, że świadectwo ukończenia tej szkoły nie potwierdza uzyskania kwalifikacji w zawodzie.

 

jurkoz19-06-2023 15:08:26   [#05]

A co wpisujemy w arkuszu (bo, świadectwa nie otrzymuje) uczniowi, który:

1. uzyskał wszystkie pozytywne oceny, ale nie zjawił się na egzaminie (bez usprawiedliwienia)?

 

rzewa19-06-2023 15:36:35   [#06]

nie przystąpił do egzaminu

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]