Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dyrektor i emerytura od sierpnia
strony: [ 1 ]
Róża5629-05-2023 10:29:25   [#01]

Kochani, podpowiedzcie: chcę zwrócić  się z prośbą o odwołanie mnie z funkcji dyrektora  z dniem 28 sierpnia 2023 r. w związku z przejściem na emeryturę w dniu 30 sierpnia 2023 r. Nie ukrywam, że chciałabym otrzymać emeryturę już za sierpień.

Tym samym ostatnim dniem mojej pracy na stanowisku dyrektora byłby dzień 28.08.2023 r. Rozumiem, że 28 sierpnia, byłby moim ostatnim dniem pracy w szkole, jako dyrektor, który w następnym dniu otrzyma świadectwo pracy od........organ musi chyba powołać p.o. dyrektora, aby podpisał świadectwo pracy. Czy dobrze myślę? Chyba, że OP mógłby mnie jednocześnie odwołać z funkcji i rozwiązać ze mną umowę o pracę 28.08. i na emeryturę mogłabym odejść już 29.08....Chciałabym do końca maja złożyć pismo, aby mogło nastąpić porozumienie w sprawie odwołania.

 

 

rzewa29-05-2023 12:12:09   [#02]

odwołuje, porozumienie ws. rozwiązania stosunku pracy i świadectwo pracy podpisuje OP

ale ja na miejscu OP nie zgodziłabym się na rozwiązanie stosunku pracy z tym dniem -> zgodnie z KN rozwiązanie stosunku pracy powinno być z ostatnim dniem m-ca

jeśli OP przeprowadzi wcześniej konkurs i będzie miał ustalonego kandydata, to może powołać go z dniem 30.09, a jeśli nie to na te 2 dni potrzebny jest p.o. dyrektora

katsik29-05-2023 20:42:26   [#03]

Różo- odeszłam na emeryturę z dniem 28 sierpnia - na mocy porozumienia stron. OP wyraził zgodę, on również wydał świadectwo pracy; nie było problemów. Te dwa dni w szkole był nauczyciel zastępujący dyrektora. 

Powodzenia:)


post został zmieniony: 29-05-2023 20:44:40
barbara27-08-2023 17:07:06   [#04]

Podajcie przykład wniosku o skrócenie kadencji. Chcę odejść 30.08, ale kadencja trwa do 31.08. Organ prowadzący kazał złożyć wniosek o skrócenie kadencji z uzasadnieniem, już na jutro.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]