Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dziennik elektroniczny
strony: [ 1 ]
dariuszn720-04-2023 11:13:29   [#01]

Mam pytanie dotyczące podpisywania dziennika elektronicznego na koniec roku szkolnego. Czy można podpisać dokument tylko i wyłącznie elektronicznym podpisem kwalifikowanym?

Znowu kończy mi się data ważności podpisu, a używam go właściwie tylko do podpisania dziennika elektronicznego i sprawozdań do pefronu, te drugie już wiem że mogę podpisać profilem zaufanym. Jednak co do dziennika artykuły (firm sprzedających elektroniczne podpisy) sugerują, że tylko kwalifikowany podpis elektroniczny może być użyty do podpisania edziennika. Jak u Was to wygląda?

noe1920-04-2023 14:32:13   [#02]

§ 22. 1. W terminie 10 dni od dnia zakończenia roku szkolnego, a w przypadku szkół dla dorosłych, branżowych szkół II stopnia i szkół policealnych - w terminie 10 dni od dnia zakończenia semestru, dane stanowiące dziennik elektroniczny zapisuje się w formie dokumentu elektronicznego na informatycznym nośniku danych, według stanu odpowiednio na dzień zakończenia roku szkolnego albo na dzień zakończenia semestru.

2. Dokument elektroniczny stanowiący zapis dziennika elektronicznego:

1) jest opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną albo podpisem osobistym;
2) jest zapisany i przechowywany w sposób zapewniający możliwość jego odczytania w niezmienionej treści w okresie przewidzianym dla przechowywania dzienników, o których mowa w § 2, § 8-13, § 18 i § 20.
i wszystko jasne!
Jot08-09-2023 10:25:33   [#03]

Czy w Waszych szkołach wymagacie od nauczycieli, aby wybrali tj zaznaczyli w dzienniku jakie rozkłady materiału realizują? Czy wpisujecie w dzienniku V że ucz posiada orzeczenie?

Jacek08-09-2023 11:34:49   [#04]

Tak

olaszyma13-09-2023 15:03:00   [#05]

#01.Można też podpisać profilem zaufanym i e dowodem osobistym

alis14-02-2024 08:51:32   [#06]

Kochani, czy w dzienniku elektronicznym L., istnieje możliwość kontroli dziennika?Dotychczas mieliśmy papierowe,  raczkuję, pomóżcie

alis15-02-2024 14:05:07   [#07]

Czy jest tutaj ktoś, kto zechciałby mnie wspomóc?

 

KaPi15-02-2024 14:10:01   [#08]

jest zakładka Kontrola realizacji, Kontrola frewencji

jak podpięte rozkłady z wpisanymi podstawami programowymi, to realizację podstawy też można sprawdzić

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]