Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nadgodziny
strony: [ 1 ]
BeataGie19-04-2023 16:27:26   [#01]

Księgowa zwróciła mi uwagę na błędną kwalifikację nadgodzin, dlatego proszę pomóc mi rozwiać wątpliwości:

1. uczeń z orzeczeniem do kształcenia specjalnego, w którym ma wpisane godziny indywidualne - RW oraz godziny indywidualne paragraf 150

2. uczeń z orzeczeniem do kształcenia specjalnego, który ma również opinię o nauczaniu indywidualnym: RW ze 150 NI ze 101

tarek19-04-2023 21:20:05   [#02]

Wydaje mi się, że jeżeli godziny pracy nauczyciela są w całości i wyłącznie realizowane z uczniami wymagającymi specjalnej organizacji nauki i metod pracy (w tym nauczanie indywidualne ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego) wówczas wynagrodzenie za te godziny i pochodne z 80150. Niemniej, to jst powinno określić sposób wyodrębniania wydatków na podejmowane zadania oświatowe związane z realizacją zadań wynikających z organizacji kształcenia specjalnego i może trzeba poszukać odpowiednich regulacji w organie prowadzącym.

rzewa21-04-2023 07:43:25   [#03]

wg mnie wszystko z rozdziału 80150 -> w opisie do tego rozdziału nie jest napisane nic o orzeczeniach a o specjalnej organizacji nauki, a ta dla uczniów z NI jest oczywiście specjalna czyli inna niż w przypadku ucznia nie mającego NI

AnJa21-04-2023 08:45:50   [#04]

Nie wiem o czym mowa, więc tylko zdziwienie wyrażę. No bo ja rozumiem sytuację, że wyjątkowo dyrektor ma wątpliwości co do zakwalifikowania wydatku przez księgową - zwłaszcza początkująca w oświacie i nie bardzo czująca te specjalne organizacje.

Ale, że księgową dyrektorowi? Tzn. czym ta księgową zajmuje się, jeśli do dyrektor wpycha wydatki w podziałki budżetowe?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]