Forum OSKKO - wątek

TEMAT: oddział przedszkolny ,,zero" przy szkole.
strony: [ 1 ]
krywio05-04-2023 14:53:43   [#01]

Szanowni Koledzy i Koleżanki,

proszę o wskazówki i pomoc.

Zamierzam otworzyć ,,zerówkę " w szkole podstawowej. Uczniowie uciekają z obwodu szkoły do oddziałów mieszczących się w innych szkołach. My dotychczas nie mieliśmy oddziału przedszkolnego. 

Mam zgodę władz. Zwołałam Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców,  pozytywnie zaopiniowały utworzenie zerówki. 

Opracowaliśmy projekt zmian w statucie, który również pozytywnie zaopiniowały Rady. 

Złożyłam pismo do gminy wraz z uchwałami. 

Mam jeszcze dołączyć:

  • informację o przewidywanych skutkach finansowych utworzenia oddziału,
  • informację o warunkach lokalowych, ponieważ utworzenie oddziału przedszkolnego wymaga spełniania wymagań ochrony przeciwpożarowej (art. 126 Prawa oświatowego)

Czy posiadacie Państwo informacje dot. skutków finansowych np. budżet opracowany dla oddziału zero?

Czy moglibyście przesłać przykład arkusza organizacji dla zerówki. Czy to prawda, że dla szkoły i oddziału przedszkolnego robi się dwa odrębne arkusze?

 

Będę wdzięczna za każdą pomoc. 

Życzę Wszystkim Radosnych Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych. 

 

margo1307-04-2023 20:47:07   [#02]

Oddział Przedszkolny w szkole  - jeden arkusz się robi.

Jak jest zespół szkolno-przedszkolny to 2. Jeden do szkoły, drugi do przedszkola.

Natalia3913-04-2023 10:12:05   [#03]

My robimy  dwa osobne jeden dla SP a drugi do OP "0" przy SP

KaPi13-04-2023 10:27:47   [#04]

w naszym KO dla zespołów robimy jeden arkusz - mamy nauczycieli pracujących i w szkole i w przedszkolu

Marcin13-04-2023 11:14:17   [#05]

U nas - zespół szkolno przedszkolny 2 arkusze, oddział "0" przy szkole - 1 arkusz.

Rozel13-04-2023 11:18:31   [#06]

Mam w jednym arkuszu SP + załącznik "organizacja pracy oddziału w tygodniu" i i ustalona przez OP przerwa w pracy oddziału. Wysłałam na priv.


post został zmieniony: 13-04-2023 11:20:41
Marcin13-04-2023 11:20:56   [#07]

Zgadza się, u nas też jest taki załącznik.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]