Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Udzielanie informacji w trybie ustawy oddip
strony: [ 1 ]
doti03-04-2023 14:00:05   [#01]

Witam serdecznie, otrzymałam dziś maila (autor nieznany) z wnioskiem o przesłanie statutu szkoły w formie elektronicznej (nie ma go na stronie). Wiem, że udzielanie informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej nie wymaga zidentyfikowania wnioskodawcy ani określania celu takiego wniosku. Mam jednak mieszane uczucia, gdy nie znam adresata ani jego intencji, stąd moja prośba o radę, jak postąpić w takiej sytuacji.

KasiaZS503-04-2023 15:04:17   [#02]

Miałam podobnie niedawno. Tylko ze osoba prosząca o dostęp się podpisała.

U mnie chodziło o podanie innych danych - ilość absolwentów w poszczególnych latach i protokoły z próbnych ewakuacji.

Zadzwoniłam do kuratorium - jeśłi jest podany adres mailowy na który nalezy odpisać, podpisana osoba która wnioskuje to powinnam była odpowiedzieć. Tak tez zrobiłam - bez odpowiedzi tamtej strony.

Niewiem co bym zrobiła w przypadku przesłania Statutu - my mamy na BIP.

Skimir03-04-2023 16:16:43   [#03]

Jeśli statut jest na stronie szkoły lub BIP to nie ma obowiązku jego przesyłania bo nie ma obowiązku udzielania odpowiedzi zgodnie z zapytaniem jeśli takowe odpowiedzi są ogólnodostępne. Myślę, że wystarczy odpisać, że statut jest na BIP.

Niestety duży odsetek pytań w trybie dostępu do informacji publicznej jest zadawanych tylko z powodu wymuszenia na organie udzielenia takowej informacji. Nas już pytali o różne sprawy, czasem zupełnie „od czapy”.

noe1904-04-2023 12:51:44   [#04]

#doti

Udostępnić i zapomnieć o sprawie

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]