Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zaświadczenie lekarskie na konkurs na stanowisko dyrektora
strony: [ 1 ]
Jaga29-03-2023 21:29:56   [#01]

Mam orzeczenie lekarskie z roku 2022 ważne do 2025 z medycyny pracy, w którym stwierdzono, że "na stanowisku dyrektora Szkoły Podstawowej im. ..." wobec braku przeciwskazań zdrowotnych jest zdolny do wykonywania pracy na określonym stanowisku".

Czy to wystarczy do dokumentacji konkursowej? Czy muszę załatwiać dodatkowe zaświadczenie z aktualną datą o braku przeciwskazań zdrowotnych do pełnienia funkcji kierowniczej?

AnJa29-03-2023 22:00:48   [#02]

Nie ma mądrych w tym temacie.

U nas kiedyś traktowano to dosłownie- zaświadczenie, z datą po ogłoszeniu konkursu.

Ostatnio puszcza się wszystko, co spełnia kryterium braku przeciwskazań.

an30-03-2023 10:23:35   [#03]

W ubiegłym roku mój konkurs nie odbył się właśnie dlatego, że miałam orzeczenie a nie zaświadczenie!

W poprzednich latach - dwukrotnie - również miałam orzeczenie i wszystko było ok.

Wszystko zależy od interpretacji DANEJ komisji jak widać

 

Skimir30-03-2023 21:31:11   [#04]

To jest właśnie nasza rzeczywistość. Nie jest istotna informacja przekazywana w dokumencie; istotna jest forma. 

Skoro ustawodawcy chodziło o to aby lekarz stwierdził, że Kowalski zdrowotnie podoła to cóż za różnica czy na świstku będzie „orzeczenie” czy „zaświadczenie”. Jedno i drugie niesie ten sam przekaz. Jednak nie, komisja orzeka, że orzeczenie nie zaświadcza o stanie zdrowia.

Podobna sytuacja: Poświadczone przez kandydata kopie dokumentów potwierdzających wymagany staż pracy… Świadectwo pracy byłóby najsensowniejsze ale kandydat takowego nie posiada bo pracuje w tej samej szkole od 15 lat. Dyrektor wydaje mu stosowne zaświadczenie o okresie zatrudnienia na stanowisku nauczyciela. Zaświadczenie jest wzięte tylko w tym jednym celu, do niczego więcej się nie przyda więc kandydat dołącza do dokumentów oryginał. Efekt - komisja odrzuca dokumenty kandydata bo są niezgodne z ogłoszeniem…

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]