Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie nauczyciela dyplomowanego.
strony: [ 1 ]
jurkoz29-03-2023 15:48:40   [#01]

Witam,

proszę o wsparcie intelektualne: nauczycielka przechodzi z dniem 30 kwietnia na emeryturę (wiek), ale zgadza się (i tak napisała w podaniu) na dalsze zatrudnienie do końca bieżącego roku.
Czy wobec posiadania dla niej pełnego wymiaru godzin, posiadania przez nauczycielkę stopnia nauczyciela dyplomowanego, muszę ją zatrudnić na podstawie mianowania, czy mogę, zgodnie z jej życzeniem (i moimi potrzebami), na okres do końca roku szkolnego?

Proszę o podpowiedź.

 

rzewa29-03-2023 16:36:04   [#02]

nie musisz zgadzać się na rozwiązanie stosunku pracy z końcem kwietnia

nie musisz jej zatrudniać

ale jeśli chcesz to wszystko zrobić, to musisz ją zatrudnić przez mianowanie

a nawet jeśli podpiszesz z nią umowę o pracę w pełnym wymiarze na czas określony, to i tak ew. kontrola PIP czy też sąd pracy - jeśli n-lka do niego pójdzie - stwierdzi, że jest to zatrudnienie przez mianowanie

izael29-03-2023 17:15:50   [#03]

tak jak mówi rzewa - zgodnie z prawem

a życie sobie, czy jak zrobisz, będzie dobrze

;)

AnJa29-03-2023 21:56:17   [#04]

Zawsze możesz dać 17/18 - i wypowiedzieć - o ile nie zawrzecie porozumienia.

Z tym, ze ja zawsze zawierałem na czas okreslony - i nie mam z tego tytułu złych wspomnień.

No, ale to było na wschodzie - tam umów się nawet do dzisiaj dotrzymuje.

jurkoz30-03-2023 08:14:37   [#05]

Baaaardzo dziękuję za wszystkie opinie!
Wiem, że nic nie muszę, ale też rozumiem sytuację ekonomiczną nauczycieli i jeśli mogę to nie widzę powodu, by im jej nie poprawić (choć na chwilę).

Wasze opinie są zbieżne z tym co jakby wiedziałem, ale wydawało mi się mało logiczne, by w sytuacji gdy nauczyciel mówi: ja chcę tylko na 3 miesiące, a ja twardo i przeciwnie przeciwnie: zatrudnię panią przez mianowanie!

Rozwiazanie AnJa też rozważam :)

Czy w takiej sytuacji przy ewentualnym rozwiązaniu (oczywiście przy braku godzin od nowego roku) należy stosować wypowiadając art 20 KN z wszystkimi konsekwencjami? (oczywiście, gdy nauczyciel zmieni z czasem zdanie i powie: a ja się jednak nie zwolnię :)

Wydaje się, że też znam odpowiedź, ale to już zupełnie odlotowe.... :)

 

 

rzewa30-03-2023 10:24:15   [#06]

Czy w takiej sytuacji przy ewentualnym rozwiązaniu (oczywiście przy braku godzin od nowego roku) należy stosować wypowiadając art 20 KN z wszystkimi konsekwencjami?

tak, o ile będzie pełny etat ale...

też można zrobić inaczej i poczekać czy n-l nie pójdzie z tym do sądu -> po 3 latach będzie można odetchnąć ;-)

olaszyma30-03-2023 12:29:39   [#07]

A czy przypadkiem nie jest tak, że jak zatrudnia się nauczyciela w trakcie roku szkolnego to tylko do zakończenia zajęć? Cz też fakt , że to pełny etat i nauczyciel dyplomowany jest decydujący i zobowiązuje do zatrudnienia przez mianowanie? O taka prawna zagwozdka....

rzewa30-03-2023 13:20:58   [#08]

na czas określony n-la ze stopniem awansu zatrudnia się TYLKO w 2 sytuacjach:

1. zastępstwo

2. jeśli taki okres trwania umowy wynika z organizacji NAUCZANIA (nie organizacji pracy!)

art 10 ust 7 KN

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]