Forum OSKKO - wątek

TEMAT: mieszanie uczniów z dwóch klas w trakcie roku
strony: [ 1 ]
bardu24-03-2023 10:26:19   [#01]

W szkole są dwie klasy trzecie. W  trakcie podziału w klasie pierwszej  rodzice ( z tej miejscowości)  zdecydowanie  nie chcieli aby dzieci dojeżdżające (inne) były w tej klasie. Teraz w 3 klasa tz. miejscowa  klasa żąda mieszania  uczniów z obu klas i utworzenia nowych. Rodzice tych (innych) nie chcą zmian -klasa jest zżyta, bezkonfliktowa. czy jest sposób aby zablokować te zmiany.

KaPi24-03-2023 10:35:57   [#02]

a tak normalnie nie wyrazić na to zgody to się nie da?

Roman Langhammer24-03-2023 11:05:18   [#03]

Sorry, ale o podziale uczniów na oddziały decyduje szkoła (dyrektor). W ten proces w żadnym stopniu nie zaangażowałby rodziców.

bardu24-03-2023 11:13:12   [#04]

jednak jest to wymuszane przez rodziców jednej klasy  i dyrektor  przychyla się do ich punktu widzenia a nie bierze pod uwagę  opinii-racji  rodziców tej drugiej klasy.


post został zmieniony: 24-03-2023 11:13:48
Jot24-03-2023 11:35:23   [#05]

Jestem za mieszaniem klas od początku/bez podziału na miastowe i pozostałe/, ale skoro tak się zadziało, to w trakcie roku absolutnie nie wyraziłabym takiej zgody i potem również. Jedyne wytłumaczenie dla mnie to względy organizacyjne finansowe związane z ilością uczniów w klasie i koniecznością podziału na grupy na II etapie. Takie jest moje zdanie.

AnJa24-03-2023 16:44:06   [#06]

Jak Jot. Nie widzę tu żadnych przesłanek do zmian organizacyjnych, które dla organizacji nie niosa żadnych skutkow. No, może poza tym, że łatwiej o plan lekcji gdy oddział jest z uczniów miejscowych niż taki, w którym trzeba uwzględniać i rozkłady jazdy. Po zmianie takie uzaleznione od przewoźnika byłyby 2 oddziały.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]