Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wynagrodzenie dla experta lub doradcy metodycznego
strony: [ 1 ]
PiotrekM21-03-2023 09:15:08   [#01]

Wg nowego awansu Dyrektor organizuje komisyjne obserwacje lekcji w drugim i czwartym roku przygotowania do zawodu. Jak wygląda wynagrodzenie dla członków tych komisji np. dla eksperta czy doradcy. Czy dyrektor podpisuje jakąś umowę, czy expert wystawia rachunek? A obecność nauczyciela z innej szkoły - czy robimy to w ramach współpracy tak jak na komisjach przeprowadzających egzamin klas 8?

AnJa21-03-2023 11:21:17   [#02]

Najsensowniejsze byloby zatrudnienie na umowę cywilno-prawną.

Ale, jak znam żyie- będzie raczej jak w komisjach egzaminacyjnych - tylko gorzej, bo jednak w dniach egzaminu nauczyciele nie realizują zajęć dydaktycnych, a w dniach pokazówek- owszem.

Macia29-03-2023 14:08:56   [#03]

Mamy planowane zajęcie nauczyciela początkującego w 4-tym roku pracy (zaliczyłam 3-lata) i chcę wziąć do komisji wizytatora. Czy powinnam mu proponować wynagrodzenie czy będzie to robił bezpłatnie  w ramach nadzoru

czy ktoś coś w tym temacie 

Roman Langhammer29-03-2023 19:48:23   [#04]

Przy okazji pytanie - nauczyciel przygotowujący się do zawodu - stanowisko: n-l współorganizujący kształcenie dzieci niepełnosprawnych w przedszkolu. 

Zastanawia mnie te przeprowadzenie zajęć. Rozumiem, że osoby przychodzą patrzeć jak pracuje na wspomaganiu?

Macia30-03-2023 10:23:40   [#05]

tak

Macia11-04-2023 14:03:35   [#06]

Mamy ustalony termin prowadzenia zajęć przez n-la początkującego w 4-tym roku pracy (zaliczyłam mu 3 lata). Jak dobrze rozumiem powołuję zarządzeniem komisję tylko nie wiem jak ją nazwać : do spraw awansu, do udziału w obserwacji zajęć czy wydania opinii o przeprowadzonych zajęciach.

Chcę do składu wziąć:

- dyplomowanego psychologa z mojej placówki (Art. 9fa ust. 6  pkt.2)

- nauczyciela dyplomowanego z innej placówki o specjalności zgodnej z tą którą ma poczatkujący ((Art. 9fa ust. 6  pkt.2)

Temat mam uzgodniony z dyrektorem innej placówki a teraz proszę o podpowiedź czy dobra będzie kolejność:

a) zarządzenie i w nim termin i skład komisji, potem pismo do dyrektora o oddelegowanie nauczyciela do składu

b) pismo o oddelegowanie, potem zarządzenie o składzie komisji

 

 

Skimir11-04-2023 22:26:16   [#07]

Idąc logicznie, to porozumienie z obcym dyrektorem w sprawie oddelegowania jego nauczyciela w pierwszej kolejności.

Twoje zarządzenie w drugiej. Wszak jak drugi dyrektor Ci nie oddeleguje swojego nauczyciela, to Twoje zarządzenie będzie niczym list gończy :-)

Macia12-04-2023 09:20:20   [#08]

Dzięki Skimir też się bardziej skłaniałam do tej wersji cjoć z dyrektorem z sąsiedniej mam juz ustnie uzgodnione

matyldaa26-04-2023 22:14:57   [#09]

#3 Rozumiem, ze to ta obserwacja po ocenie pracy? I tu powinnam zrobić zarządzenie (w jakim czasie przed obserwacją to robię?)? Jestem na etapie -  zwróciłam się do CDN o udział doradcy i szukam eksperta. Jak już będę miała skład robię zarządzenie i muszę przygotować protokół do posiedzenia komisji? Jak nazwać komisję (komisja do spraw awansu)?


post został zmieniony: 26-04-2023 22:22:27
matyldaa28-04-2023 15:20:46   [#10]

Nie znalazłam eksperta. Czy pedagog specjalny z mojej szkoły, który ma ma 7/22 pedagoga specjalnego (pensum łączone) i jest tym pedagogiem w okresie przejściowym może być powołany do komisji?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]