Forum OSKKO - wątek

TEMAT: intendent zwrot kosztów za okulary korekcyjne
strony: [ 1 ]
barborka216-03-2023 12:58:46   [#01]

Czy intendentowi przedszkola zatrudnionemu na 1 etat należy się refundacja szkieł korekcyjnych?

Korzysta na co dzień z programu komputerowego dla intendentów. 

Czy ktoś z Państwa robił chronometraż na stanowisku intendenta?


post został zmieniony: 16-03-2023 13:13:06
Monic17-03-2023 09:47:56   [#02]

W regulaminie pracy przedszkola powinno być określone dla jakich stanowisk należy się refundacja. Generalnie jednak refundacja okularów korekcyjnych należy się pracownikowi, jeżeli konieczność ich stosowania będzie wynikała z zaświadczenia lekarskiego wystawionego przez lekarza medycyny pracy.

katarzs20-03-2023 11:18:51   [#03]

Lekarz medycyny pracy wystawi zaświadczenie, ale nie to jest podstawą do zwrotu części kosztów okularów, lecz wymóg, aby co najmniej 4 godz. dziennie pracownik musiał wykonywać pracę z użyciem komputera. Według mnie - intendent nie musi.

Renatka20-03-2023 15:07:02   [#04]

U mnie intendent pracuje min 4 godziny ;bo wprowadza zakupy do programu na kartoteki ,potem rozpisuje w zapotrzebowaniu dziennym ,następnie rozlicza magazyn , itd...szuka ofert , tworzy jadłospisy, prowadzi inwentaryzację , kartoteki odzieży roboczej , produktów chemii gospodarczej ,wprowadza  faktury żywienówki do banku itd.. najlepiej przeprowadzić stanowiskowy  przegląd i określić rzeczywisty czas pracy przy komputerze... Ja tam płacę, mamy zapisane 500zł i płacę

katarzs20-03-2023 18:15:17   [#05]

Pomiędzy przydziałami obowiązków intendentów na pewno są różnice. Np. mój nie prowadzi inwentaryzacji, nie prowadzi kartotek odzieży roboczej, produktów chemii gospodarczej i pewnie wielu innych spraw. Robi to ktoś inny. Zgadzam się, że warto zrobić przegląd stanowiskowy i wyciągnąć wnioski.

Ania21-03-2023 08:46:20   [#06]

Dlatego to dyrektor danej szkoły decyduje - wpisując lub nie na skierowaniu do lekarza medycyny pracy, że zatrudniony pracuje przy monitorze ekranowym powyżej połowy dziennego wymiaru pracy.
Bez takiego zapisu lekarz medycyny pracy nie wystawi zaświadczenia.

katarzs21-03-2023 11:03:25   [#07]

U mnie zdarzyło się, że lekarz medycyny pracy wystawił takie zaświadczenie. Wtedy nie wypłacamy dodatku na podstawie przepisów wynikających z BHP, lecz pewną małą kwotę z ZFŚS.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]