Forum OSKKO - wątek

TEMAT: duplikaty świadectw ukończenia/dojrzałości LO
strony: [ 1 ]
barlink8006-03-2023 10:18:27   [#01]

Proszę pomóżcie "rozebrać" jaki wzór poddruku do jakiego duplikatu świadectwa liceum ogólnokształcącego zastosować.

Czy można stosować jeszcze wzory druków obowiązujące w dniu wydania oryginału i wypisywać ręcznie na nich jakieś świadectwa LO ? Wcześniej wypisywaliśmy ręcznie duplikat świadectwa dojrzałości dla starej matury (wówczas kiedy świadectwa dojrzałości wydawane były przez szkoły). Czy obecnie i te świadectwa trzeba sporządzać na poddrukach?

I po co w rozporządzeniu mamy 2 wzory poddruków dla świadectwa ukończenia LO? Kiedy stosować poddruk 75, a kiedy 75a?

75

MEN-I/75

 

dwustronicowy poddruk duplikatu, o którym mowa w § 24 ust. 4 i 5 rozporządzenia, z tym że wzoru nr 75 nie stosuje się do duplikatu świadectwa dojrzałości i aneksu do świadectwa dojrzałości

 

75a

MEN-I/75a

 

czterostronicowy poddruk duplikatu, o którym mowa w § 24 ust. 4 rozporządzenia, z tym że wzoru nr 75a nie stosuje się do duplikatu świadectwa dojrzałości i aneksu do świadectwa dojrzałości

 

75b

MEN-I/75b czterostronicowy poddruk duplikatu świadectwa dojrzałości i aneksu do świadectwa dojrzałości, o którym mowa w § 24 ust. 4 rozporządzenia

 

Poza tym czy faktycznie poddruków nie podpisuje aktualny dyrektor szkoły? Wystarczy na końcu dokumentu przystawić pieczęć urzędową?

Pogubiłam się w tych zmianach...

KasiaZS506-03-2023 10:26:32   [#02]

mogę podpowiedzieć ze my na końcu duplikatu dajemy tylko pieczęć urzędową, stwierdzamy kto podpisał oryginał i dajemy datę. Bez podpisu aktualnego dyrektora. Informacje poszkoleniowe

barlink8006-03-2023 10:43:01   [#03]

Dziękuję. A czy wypisujecie jeszcze jakieś duplikaty odręcznie na starych drukach świadectw?

Z tego co jeszcze doczytałam i zobaczyłam to poddruk 75 jest dwustronicowy. Czy będzie zatem dotyczył  duplikatów świadectw ukończenia LO dwustronicowych?

poddruk 75a jest czterostronicowy.  Dla duplikatów świadectw ukończenia czterostronicowych?

poddruk 75b dla wszystkich duplikatów świadectw dojrzałości?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]