Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Podanie leków na wniosek rodziców
strony: [ 1 ]
Zbig6002-03-2023 09:07:41   [#01]

Witam, czy na pisemny wniosek rodzica "szkoła" może podać dziecku leki przeciw bólowe? Nawracające bóle głowy. W szkole nie ma pielęgniarki. Leki miałyby być podane w sekretariacie, przez pracownika administracji (wychowawca nie zawsze może być w szkole).

Pozdrawiam

Marcin02-03-2023 09:13:00   [#02]

Ja uważam, że tak. Zawsze chodzi o dobro dziecka a jak rodzice są "współpracujący" i dogadacie szczegóły to czemu dziecku nie ulżyć? Jeśli ma np. dziecięce migreny to wzywanie każdorazowo rodzica do szkoły jest bardzo uciążliwe dla wszystkich.

noe1902-03-2023 10:03:20   [#03]

A ja uważam, że nie. Może jestem przewrażliwiony, ale szkoła nie ma podstaw, aby świadczyć takie "usługi". Nawet, kiedy miałem pielęgniarkę to sama zawsze przestrzegała, że sama też nie może podawać leków.

działamy w granicach prawa. Rodzić zawsze może powiedzieć, że nie miał świadomości swojej decyzji (nie jest lekarzem). A szkoła to instytucja (profesjonalista) więc wie, co można a co nie.

To tylko moje zdanie.

Marcin02-03-2023 10:07:49   [#04]

Dlatego napisałem "rodzic współpracujący" bo taki nigdy nie powie, że "nie byłem świadomy" i tego typu bzdury...

AnJa02-03-2023 10:39:33   [#05]

W całym swoim szkolnym życiu zawodowym (fakt, zakończyło się ono przed 13 laty, wiec moze teraz jest inaczej) nie spotkałem sie z przypadkiem rodzica niewspółpracującego.

Ale najmniej 2 razy (oba przypadki do dzisiaj pamiętam), jak bardzo łatwo współpracujący rodzic przekształca się w rodzica nie tylko niewspółpracującego, ale więcej niż roszczeniowego.

Lekarstw przeciwbólowych obcemu dziecku bym nie podał. No, może z dokładną rozpiską opieczetowaną przez lekarza prowadzącego to dziecko.

Zbig6002-03-2023 10:51:43   [#06]

Ja również mam wątpliwości. Niestety obawiam się, rodzice są tak długo "współpracujący" jak długo ta współpraca jest po ich myśli. W sytuacji kiedy zadzieje się "coś" zwyczajnie mogą zaprzestać "współpracy" (nie takie leki ja dostarczyłem, może ktoś podmienił, miało być mniejsze pół tabletki, czy na pewno podano o wyznaczonej godzinie itp). Współpraca rodziców na pstrym koniu jeździ....(chciałoby się powiedzieć :)) Pozdrawiam

joljol02-03-2023 11:48:44   [#07]

Nawracające bóle głowy

nie jest to choroba przewlekła 

ja też bym nie podała i nie zgodziła się na takie usługi pracownika sekretariatu

nie należy to do jego zakresu obowiązków

tylko w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia podam leki


post został zmieniony: 02-03-2023 11:49:02
Marcin02-03-2023 11:48:48   [#08]

To ja Wam powiem prywatnie: mam swoje, osobiste dziecko z migreną dziecięcą... Naprawdę wiem co mówię i nie teoretyzuję...

joljol02-03-2023 11:51:42   [#09]

Dziecko ze szkoły podstawowej może wziąć samo leki, w sytuacji gdy mu coś dolega, mogę być świadkiem brania tych leków, np. czy nie zadławi się - na to bym poszła (matka dziecka, z astmą, które od pierwszej klasy nosiło leki w plecaku i korzystało w razie potrzeby)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]