Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uprawnienia do pracy w szkole i ....
strony: [ 1 ]
gtz11-01-2023 21:47:47   [#01]

Czy osoba, która ukończyła studia I stopnia na awf ale nigdy nie pracowała w zawodzie nauczyciela posiada uprawnienia do pracy w szkole mimo, że minęło od ich ukończenia 5 lat a tym samym czy może być wychowawcą na obozie sportowym?

Obecnie pracuje w innym zawodzie.

KaPi11-01-2023 21:57:19   [#02]

ten AWF to chyba dożywotnio...

medycyna pracy, niekaralność...

gtz11-01-2023 22:21:04   [#03]

Proszę o poważne odpowiedzi....sprawa pilna

AnJa11-01-2023 22:34:22   [#04]

odpowiedż jak najbardziej powazna

z tym, ze jesli wychowawca w formie wypoczynku to nawet awf niepotrzebny- wystarczy kurs dla wychowawców i zaswiadczenia 

nie wiem jak w przypadku obozu sportowego- ale dla mnie to forma wypoczynku jest

może zadzwoń do kuratorium- ieśli nie chce Ci się szukać?

do pracy w szkole podstawowej (i chyba branzowej) ma kwalifikacje 

Gozel11-01-2023 22:36:02   [#05]

No poważniej się nie da. Tak jak KaPi napisała. Osoba, która ukończyła studia I stopnia nieważne na jakiej uczelni, także studia II stopnia nie musi "odnawiać" swoich uprawnień, bo je ma. To trochę jak z prawem jazdy. Nikt nie sprawdza czy od zdania posiadacz jeździł. Ba, nawet nie sprawdza czy umie jeździć. 

Zatrudniasz zgodnie z kwalifikacjami.

gtz11-01-2023 22:42:06   [#06]

W kuratorium nie udało mi się uzyskać konkretnej odpowiedzi (podstawy prawnej) do zajęcia stanowiska w ww sprawie.

Po co kurs na wychowawcę gdy ktoś ma ukończone studia I stopnia? Kwestia czy TE uprawniania są wystarczające do bycia wychowawcą na obozie sportowym.
Nadmieniam, że ta osoba pełnić będzie 2 funkcje - wychowawcy i tu jest kwestia do wyjaśnienia oraz trenera ale z licencją UEFA B nie ma problemu.

gtz11-01-2023 22:45:54   [#07]

Dziękuję za odpowiedzi....pozdrawiam

AnJa11-01-2023 22:52:37   [#08]

Ponieważ to KO jest od wypoczynku - musi wiedzieć. A zatrudnia organizator- tu wygląda, ze jakis związek sportowy.

i on ma wiedzieć - np. po kontakcie z K.O.

Po co maja wiedzeć inni, w tym, gtz - nie wiem.

Chyba, ze jest "słupem" jako kierownik wypoczynku organizowanego przez jakiś związek (bywa, byłem nawet dla reprezentacji rolkarzy halowych w hokeja) - no to trza podręczyć KO. 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]