Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Reprezentatywność ZNP
strony: [ 1 ]
matpio09-01-2023 16:59:40   [#01]

Na ostatnim wykazie członków ZNP otrzymałem informację, że na ternie gminy jest 9 członków  w tym 2 członków na 30 pracowników w mojej szkole.

Mam pytanie czy nadal ZNP ma uprawnienia i jest reprezentatywny w mojej szkole.

Jakie powinny być moje dalsze działania?

rzewa10-01-2023 00:56:15   [#02]

ZNP jest reprezentatywny w rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego

i nie ma tu nic do rzeczy ilu jest członków u ciebie, o ile jest ich więcej niż 0

tarek10-01-2023 08:14:30   [#03]

W przypadku dwóch związków w danym zakładzie, ma jeszcze znaczenie reprezentatywność zakładowa, w sytuacji, gdy związki nie przedtsawiają wspólnego stabowiska. Wówczas ma znaczenie liczebność każdego związku w danym zakładzie.

rzewa10-01-2023 10:16:07   [#04]

wszystko zależy od tego do czego ta reprezentatywność z postu #01 jest potrzebna

matpio10-01-2023 12:17:50   [#05]

Reprezentatywność jest potrzebna do opiniowania np. regulaminów, opiniowania wydatków ZFŚS, opiniowania arkusza organizacyjnego szkoły. W moim przypadku zastanawiam się czy nie należy powołać do tych celów przedstawiciela pracowników zamiast reprezentowania przez związek.

rzewa10-01-2023 13:10:28   [#06]

do opiniowania regulaminów i wydatków ZFŚS organizacja związkowa musi być u ciebie zakładową organizacją związkową (min. 10 członków) lub związek musi mieć prawo do międzyzakładowej organizacji związkowej, a takim związkiem jest ZNP - wtedy opiniuje jeśli jest w szkole choć 1 członek tego związku (może to być emeryt)

do opiniowania arkusza organizacyjnego z-zety muszą mieć reprezentatywność  rozumieniu ustawy o Radzie Dialogu Społecznego (takim związkiem jest ZNP), ale dyrektor może przedstawić arkusz do zaopiniowania komu zechce, natomiast związkom, które maja te reprezentatywność - musi

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]