Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wymiar urlopu katechety w przedszkolu
strony: [ 1 ]
ibula02-01-2023 10:34:45   [#01]

Witam, ile dni urlopu należy się katechetce zatrudnionej w przedszkolu w wymiarze 4/24 ~0,17 etatu (skierowanie diecezjalne na czas nieokreślony). Jest tak wiele wzorów do wyliczania, że pogubiłam się. Czy ktoś z Was może mi pomóc ?

rzewa02-01-2023 11:13:12   [#02]

należy jej się 35 dni roboczych urlopu (ciurkiem) tak jak każdemu innemu n-lowi przedszkola

natomiast wynagrodzenie urlopowe otrzyma takie samo jak wynagrodzenie za każdy inny miesiąc, czyli z 4/24 etatu

problem zaczyna się dopiero wówczas, gdy będzie ona ten urlop dzieliła na części czy będzie chciała skorzystać urlopu na żądanie w wymiarze np. 1 dnia -> wtedy urlop będzie musiał być przeliczony na godziny, ale należy go po prostu przeliczyć na godziny dydaktyczne i tak: 35 dni roboczych, to 7 tygodni, czyli ma ona prawo do 7*4 = 28 godzin dydaktycznych urlopu, czyli jak idzie na urlop w dniu, w którym ma 1 godzinę pracy z dziećmi, to wykorzystuje 1 godzinę urlopu a ja w tym dniu ma przewidziane 2 godziny to 2. a jeśli w ten sposób wykorzysta np. 4 godziny, to pozostanie jej 24 godziny urlopu, co przy udzielaniu go ciurkiem przełoży się na 6 tygodni czyli 30 dni roboczych

ibula03-01-2023 11:21:05   [#03]

dziękuję

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]