Forum OSKKO - wątek

TEMAT: monitoring wizyjny a udostępnianie ...
strony: [ 1 ]
nela207-12-2022 12:43:30   [#01]

Czy dyretor ma obowiązek udostępniania monitoringu wizyjnego z różnorodnych zdarzeń rodzicom  gdy na wizji są również inni uczniowie

joljol07-12-2022 13:45:00   [#02]

nie, chyba, ze wszyscy inni rodzice wyrażą zgody

mamy obowiązek udostępnić np. na wniosek policji

ejkej07-12-2022 21:17:01   [#03]

albo zanonimizujesz twarze osób na nagraniu...

izael09-12-2022 19:51:22   [#04]

:))) chciałabym zobaczyć czynność anonimizacji twarzy na nagraniu np. z przerwy na korytarzu szkolnym:)))

kto i komu zapłaci, i jeszcze ile, za toż

:)

Marek Pleśniar10-12-2022 23:00:42   [#05]

Zgodnie z art. 81 ustawy prawo autorskie rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. Rozpowszechnienie cudzego wizerunku bez zgody jest więc zachowaniem bezprawnym. Ujawnienie wizerunku bez zgody osoby na nim ujawnionej jest naruszeniem jej dóbr osobistych.  Odstępstwem od tej zasady są sytuacje, gdy 1/ osoba taka otrzymała umówione wynagrodzenie za pozowanie, 2/ jest to wizerunek osoby powszechnie znanej, wykonany w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, 3/ osoba stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

Skimir11-12-2022 11:16:51   [#06]

Najlepiej trzymać się prostej zasady - nie udostępniamy nagrań monitoringu rodzicom. Nie dajmy się wciągnąć w gierki typu: anonimizacja pozostałych osób, może tam nikogo nie było oprócz mojego dziecka… itp. Anonimizacja twarzy nic nie wnosi jak i tak wszyscy będą wiedzieć, że „w piątek, Karolek był w bluzie z dinozaurem”.

Mogę ewentualnie opowiedzieć, że oglądałem sam monitoring i było tak lub inaczej. Jak sprawa bardzo poważna to policja przyjdzie i monitoring zabezpieczy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]