Forum OSKKO - wątek

TEMAT: praktyki na podyplomówce
strony: [ 1 ]
BeataGie16-11-2022 09:23:58   [#01]

Nauczycielka podjęła studia podyplomowe - neurologopedia. Planowane sa całodniowe praktyki. Czy na ten dzień powinna wziąć urlop bezpłatny czy można rozliczyć jako udział w szkoleniu?

tarek17-11-2022 08:56:53   [#02]

Jeśli nauczycielka studia podyplomowe realizuje z inicjatywy pracodawcy albo za jego zgodą, to należy stosować przepisy Kodeksu pracy.

W przypadku studiów podyplomowych nie przysługuje urlop szkoleniowy wynikający z rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad udzielania nauczycielom urlopów dla dalszego kształcenia się, dla celów naukowych, artystycznych, oświatowych i z innych ważnych przyczyn oraz ulg i świadczeń związanych z tym kształceniem, a także organów uprawnionych do ich udzielania.

Przysługuje natomiast zwolnienie z całości lub części dnia pracy, na czas niezbędny, by punktualnie przybyć na obowiązkowe zajęcia oraz na czas ich trwania - z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Jeśli zatem praktyki są obowiązkowymi zajęciami, to wg mnie nauczycielowi należy udzielić płatnego zwolnienia na ten czas. Oczywiście pod warunkiem tego, co napisałem w pierwszym zdaniu.


post został zmieniony: 17-11-2022 08:58:01

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]