Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nieobecność katechety - rekolekcje
strony: [ 1 ]
LL08-11-2022 19:40:34   [#01]

Katecheta (ksiądz) wyjechał na tydzień na szkolenie (rekolekcje). Czy zapłacić mu za tę nieobecność. Czy musi wziąć urlop bezpłatny czy szkoleniowy? Nauczyciele mają za niego płatne zastępstwa.

olaszyma09-11-2022 13:00:14   [#02]

Bezpłatny. Czegoś takiego jak urlop szkoleniowy nie spotkałam w szkole. Jeżeli inny nauczyciel wyjeżdża na kilkudniowe szkolenie to raczej jest delegowany. 

DYREK09-11-2022 13:03:13   [#03]

To, że jest to ksiądz - katecheta nie ma znaczenia -> dla szkoły jest to nauczyciel.

W przypadku nauczycieli obowiązują zapisy art. 68 KN.

Co do zasady:

urlopu szkoleniowego pracownikowi (nauczycielowi) udziela pracodawca (dyrektor szkoły), by mógł on podnieść swoje kwalifikacje zawodowe (kwalifikacje przydatne w szkole).

 


post został zmieniony: 09-11-2022 13:09:58
juasia09-11-2022 18:51:31   [#04]

katechetę nauczyciela też można delegować na szkolenie , bez znaczenia czy jest księdzem czy też nie

rzewa10-11-2022 08:22:43   [#05]

jak dla mnie powinno to być zwolnienie z pracy na ten czas bez zachowania prawa do wynagrodzenia - oczywiście na wniosek nauczyciela

AnJa10-11-2022 11:16:48   [#06]

Nie jestem jakimś szczególnym fanem katechetów (ich statusu zawodowego) ale mam kłopot ze zrozumieniem dlaczego dyrektor jedzie na kilkudniową formę doskonalenia bez żadnych konsekwencji dla otrzymanego wynagrodzenia i zapisów w świadectwie pracy czy papierach zusowskich ( a czasami tejże po opłaceniu kosztów formy wraz z podróżą i pobytem) a katecheta ma być pozbawiony za czas takiego szkolenia nawet wynagrodzenia.

Bo dla mnie rekolekcje są formą doskonalenia katechety - formacyjną, ale i przedmiot szkolny pt. religia jest formacyjny.

No, chyba że on tam jedzie jako rekolekcjonista (czyli chałturzy jako szkolący)- wtedy urlop wypoczynkowy ( w nieferyjnych) lub bezpłatny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]