Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rozliczenie godzin ponadwymiarowych
strony: [ 1 ]
ddorota07-11-2022 14:39:27   [#01]

Obecnie pracuję w szkole jako nauczyciel, godziny ponadwymiarowe we wrześniu miałam wypłacone za okres od 1 do 9 IX, w październiku za pozostałą część września do 7 X. Otrzymałam w piątek polecenie rozliczenia godzin, które będą wypłacone na koniec listopada za okres od 10 X do 4 XI. 

Proszę o informację, jak przekonać dyrektora, że popełnia błąd wypłacając nauczycielom godziny ponadwymiarowe.

Moje wyjaśnienia, że tak być nie powinno traktowane są jako "czepianie się byłego dyrektora". Sytuacja trwa od kilku lat, nie chcę robić problemów dyrektorowi, ale przy obecnej inflacji ...

Wyjaśnienie, jakie otrzymałam dzisiaj brzmi: 

Nasza księgowa prosi o przekazanie wykazu nadgodzin do 15 listopada. 
Do tego wykazu można podać tylko godziny przepracowane.
W związku z czym karta nadgodzin obejmuje dni do 4 listopada.
Nauczyciele mają tydzień na przysłanie kart.

rzewa07-11-2022 14:48:34   [#02]

wystarczy zgłosić rzecz do PIP - oni to "lubią"... ;-)

zgodnie ze wszystkimi znanymi mi protokołami pokontrolnymi PIP (a jest tego całkiem sporo :-)) wypłata wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe w danym m-cu powinna nastąpić najpóźniej 1 dnia następnego m-ca (art 39 KN) i dotyczyć wszystkich przepracowanych w tym m-cu godzin ponadwymiarowych

płacenie za godziny wypracowane w poprzednim m-cu (czyli za godziny przepracowane we wrześnio zapłata 1 listopada) jest nadużyciem


post został zmieniony: 07-11-2022 14:49:01
ddorota07-11-2022 17:15:28   [#03]

Dziękuję :-)

Może wystarczy przesłać link pani dyrektor do tego wątku, wolałabym rozwiązać problem bez PIP-u.


post został zmieniony: 07-11-2022 17:17:30

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]