Forum OSKKO - wątek

TEMAT: staz zawodowy a rózne przedmioty
strony: [ 1 ]
gronostaj27-10-2022 12:50:28   [#01]

nauczyciel uczy 16 godzin przedmiotów ogólnych oraz 10 godzin zawodowych, Czy wobec tego musi zrobić staż zawodowy? Podkreślam ze do tej pory uczył tylko ogólnych . Nie wiadomo jak sytuacja będzie wyglądała w kolejnym roku szkolnym. Czy są jakieś przepisy to regulujące?

joljol27-10-2022 13:49:27   [#02]

a możesz doprecyzować co masz na myśli

jeżeli to nauczyciel początkujący to może uczyć tego do czego ma kwalifikacje i przepracować 3 lata i 9 miesięcy by się awansować

oczywiście trzeba go ocenić po drodze

jeżeli to kontraktowy to powinien mieć plan rozwoju i go realizować

 

nie wiem czy o to Ci chodziło:)

asiawar27-10-2022 14:04:04   [#03]

Pewnie chodzi o staż, który raz na 3 lata muszą odbywać nauczyciele przedmiotów zawodowych. Nigdzie nie ma zapisanej minimalnej liczby godzin, która powoduje konieczność odbycia stażu. Więc jeśli nawet nauczyciel ma 1 godzinę przedmiotów zawodowych to musi taki stać odbyć. Ale nie musi tego robić w pierwszym roku prowadzenia przedmiotów zawodowych, można to zostawić na koniec okresu 3-letniego. W tej chwili nawet, ze względu na pandemię, pierwszy cykl został wydłużony do 4 lat.

gronostaj27-10-2022 16:05:00   [#04]

dokąłdnie chodzi o ten staz, który raz na 3 lata musza odbywać zawodowcy. Przepraszam, ale już skrótami myslę

gronostaj27-10-2022 16:07:00   [#05]

A czy są jakies zapisy dotyczace tego przedłuzania tego 3 czasu. Oraz czy są gdzies zapisy dotyczące 1 godziny? A co z takimi osobami, które np uczą zarówno przedmiotów zawodowych w ekonomiscie jak i grafiku komputerowym czyli 2 całkiem rozbiezne kierunki . Robi wtedy taki człowiek 2 staze?

asiawar28-10-2022 11:12:28   [#06]

Ustawa z dnia 12 maja 2022 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw   Dz.U. 2022 poz. 1116

„Art. 143a. W przypadku nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki
zawodu, którzy do dnia 31 sierpnia 2020 r. zostali zatrudnieni w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe w rozumieniu art. 4 pkt 28a lit. a ustawy zmienianej w art. 1, oraz w placówkach i centrach, o których mowa w art. 2 pkt 4
ustawy zmienianej w art. 1, pierwszy cykl szkolenia branżowego, o którym mowa w art. 70c ust. 1 ustawy zmienianej
w art. 6, w łącznym wymiarze 40 godzin, wynosi 4 lata.”.

Jeśli chodzi o nauczycieli kilku zawodów, to zdania są podzielone, również chyba tu na forum toczyła się taka dyskusja. Jak na razie to ja spotkałam się z wdrożoną wersją, że szkolenie dotyczy osoby a nie zawodu :) Czy to poprawne, nie wiem.

A skoro uczy zawodu to (wg mnie) nie ma znaczenia czy ma 1 godzinę czy 20. Uczy zawodu i tyle.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]