Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Rozliczanie pobytu dziecka w przedszkolu
strony: [ 1 ]
Adaa03-10-2022 16:33:05   [#01]

W przedszkolu pobierana jest opłata za pobyt dziecka w przedszkolu ( 1 zł za każdą rozpoczetą godzinę poza godzinami realizacji podstawy programowej).

Czy moglibyscie polecic sprawdzone rozwiązanie elektroniczne? (na priv)
A może ktos korzysta  tylko z jakiejś aplikacji, która zsumuje nam miesieczny koszt - po ręcznym wprowadzeniu godzin pobytu?

Nie wiem jak u Was, ale wykłócanie sie rodziców o 2 złote  graniczy z szaleństwem dla rozliczajacych.

Czy ktoś z Szanownych posiada proste rozwiązanie ewidencji pobytu dziecka w przedszkolu. Pobieramy od rodziców 1 zł za kazdą rozpoczetą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu. Np. Janek przebywa od 7.15  do 17.00 w przedszkolu. Czas o d 8.00 - 13.00 jest darmowy. Wg zasad rodzice Janka zapłacą:
7.15 - 8.00 - 1 zł
8:00-13:00 - darmowe
13.00 - 17.00 -4 zł.

Chodzi mi o plik excel, gdzie nauczyciele zapisywaliby godzine wejścia dziecka i godzinę wyjścia, a aplikacja liczyłaby sume godzin płatnych.
Rozliczenie miesieczne, ale z widokiem dziennym. Oczywiście nie za darmo.

Mam jeszcze pytanie. Do tej pory rozliczalismy na podstawie deklaracji rodziców (deklarowany pobyt). Jednak to rozwiązane tez rodzi wiele problemów, bo albo rodzice deklarują krótki pobyt a zostawiaja na dłuzej, albo deklaruja dłuzszy pobyt, a w sytuacji gdy odbiora wczesniej dziecko domagaja sie zwrotu (kilku złotych ).
Czy rozliczaniie tego typu (z deklaracji) uważacie za zgodne z prawem?

joljol03-10-2022 16:36:51   [#02]

rodzic płaci za rzeczywisty czas pobytu dziecka - tak jest zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych

deklaracja tylko na potrzeby arkusza - mniej więcej jakie potrzeby

mam dobre narzędzie (wg mnie)

zapraszam na priv:)

Roman Langhammer03-10-2022 17:49:33   [#03]

Co do zasady, to niezależnie, o której dziecko jest przyprowadzane do przedszkola, najpierw powinny byc rozliczone godziny darmowe. Nie ma podstaw do określenia stałych godzin darmowych np. od 7.30 do 12.30. Dla jednego to będzie od 6.30 do 11.30, a dla innego od 8.00 do 13.00. Wójt, burmistrz, prezydent, dyrektor nie ma podstaw prawnych do określania godzin darmowych. Delegacja jest tylko dla ustalenia wysokości opłat za dodatkowy czas lub wydłużenie darmowego.

Tutaj zresztą interpretacja:

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/organizacja-pracy-placowek-wychowania-przedszkolnego

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]