Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana w statucie
strony: [ 1 ]
irekm115-09-2022 19:31:06   [#01]

Chcielibyśmy zmienić zapis w statucie odnośnie nagród na zakończenie roku szkolnego w klasach I-III szkoły podstawowej. Do tej pory podstawą było osiągnięcie maksymalnych wyników w nauce i wzorowe zachowanie. Chcielibyśmy zmienić na osiągnięcie maksymalnych wyników w nauce oraz bardzo dobre i wzorowe zachowanie. Myślę, że nie ma tutaj konfliktu z Rozporządzeniem o ocenianiu?

KaPi15-09-2022 20:51:32   [#02]

tak z ciekawości zapytam - dacie radę sprecyzować te maksymalne wyniki za pomocą oceny opisowej?

zachowanie też jest chyba opisowe...

 


post został zmieniony: 15-09-2022 20:51:51
irekm115-09-2022 21:02:31   [#03]

KaPi - jak najbardziej ocenianie jest opisowe. Mi chodzi tylko o zasadność przyznania nagrody na zakończenie roku szkolnego. Czy można ją przyznać za zachowanie bardzo dobre czy musi być wzorowe. Czy to jest wewnętrzna ,,sprawa" szkoły ( zapis w statucie ) ?

Roman Langhammer15-09-2022 21:13:20   [#04]

Nagrody możecie przyznać wszystkim uczniom, nawet tym "nagannym". Sprawa nagród to wewnętrzna sprawa szkoły, choć ja zachęcam, żeby nagradzać wszystkich. Wspieram akcję "Pasek dla każdego ucznia". Zazwyczaj gorsze wyniki edukacyjne uczniów są niezależne od nich (ograniczenia intelektualne, sytuacja domowa itp.). Bardziej bym się skupił na nagradzaniu uczniów wkładających wysiłek - np. do oceny dopuszczającej. Bo czasami ta ocena dopuszczająca jest okraszona większą i cięższą pracą i samozaparciem dziecka niż ocena celująca u innego.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]