Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wybiórczość pokarmowa...
strony: [ 1 ]
KaPi02-09-2022 15:24:47   [#01]

jak rozwiązujecie sytuację, gdy rodzic w przedszkolu przychodzi i mówi, że dziecko ma wybiórczość pokarmową???

prosicie o jakieś zaświadczenie od lekarza?

bratek02-09-2022 15:48:54   [#02]

Wybiórczość pokarmowa to problem z zachowaniem (częsty np. w autyzmie), a nie problem medyczny. 

Zaświadczenie od lekarza nic nie da.

Musisz ustalić z Rodzicem czy macie uczyć jedzenia czy nie ( przedszkolu to np. możliwe, w szkole specjalnej oczywiste, ale w masowej nie wyobrażam sobie). Być może rodzic oczekuje, ze po prostu zaakceptujecie, że dziecko nie je w szkole. 

KaPi02-09-2022 19:21:00   [#03]

ok, bardziej chodziło mi o jakies zaświadczenie od specjalisty, że ta wybiórczość faktycznie jest - poszłam na skróty z tym zaświadczeniem

my możemy zaakceptować, że dziecko nie je w przedszkolu, ale chciałby przynosić dziecku swoje jedzienie (np. parówki w pudełku śnia daniowym) i pani miałaby mu je dawać jak będzie głodne, bo nie zjadło obiadu (bo nie było parówek)

no nie bardzo widzę to karmienie parówkami w sali wśród dzieci czy w szatni i to jeszcze tak, żeby dzieci nie widziały, bo też będą chciały...

ps. parówki to tylko przykład

beba102-09-2022 19:37:56   [#04]

tak sobie myślę... czy organizując żywienie zbiorowe dzieci w przedszkolu możemy pozwolić na to, aby  rodzice przynosili jedzenie z zewnatrz? a co w razie zatrucia pokarmowego?

 

KaPi02-09-2022 19:39:26   [#05]

o to właśnie mi chodzi...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]