Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dodatkowe zajęcia lekcyjnej z języka polskiego dla obcokrajowców
strony: [ 1 ]
Melba31-08-2022 16:21:42   [#01]

Dodatkowe zajęcia lekcyjnej z języka polskiego prowadzi się w wymiarze nie niższym niż 6 godzin tygodniowo. Jak je dokumentować? Czy zakładamy dziennik zajęć pozalekcyjnych, czy może wpisujemy w dzienniku lekcyjnym klasowym dodatkowy przedmiot  -język polski dla obcokrajowców. Na te lekcje chodziliby tylko obcokrajowcy , ale to oznaczałoby oceny i klasyfikację. To drugie rozwiązanie wydaje mi się dziwne - czy te zajęcia są obowiązkowe czy dobrowolne? Z doświadczenia wiem, że ukraińscy uczniowie niekoniecznie chętnie na takie lekcje chodzą. Proszę o radę , które rozwiązanie jest prawidłowe?

KaPi31-08-2022 16:35:05   [#02]

dziennik zajęć pozalekcyjnych

nieobowiązkowe

bez ocen, ale z frekwencją

jak przestaną chodzić, to znaczy, że nie potrzebują -> więc może aneks o zmniejszenie liczby godzin lub rezygnacja z tych godzin, ale to ze znakiem zapytania...

Melba31-08-2022 16:39:35   [#03]

Jeśli uczniowie nie będą na takie zajęcia chodzić to można zmniejszyć wymiar - np. z 6 na 4 lub 3 ?  Czy nauczyciel może mieć zapłacone za zajęcia , na których nie pojawili się uczniowie- frekwencja 0 ?

KaPi31-08-2022 16:57:24   [#04]

no właśnie nie wiem, czy i kiedy można wystąpić tak legalnie o zmniejszenie liczby tych godzin

nauczyciel był w gotowości -> ma płacone

mag-maggie07-09-2022 12:25:08   [#05]

Nie można zmniejszyć.

 

dwalcz07-09-2022 13:16:32   [#06]

W rozmowie z wizytatorem dowiedziałem się, że należy na 1 września zaplanować 6. Jeżeli jednak rodzic dziecka napisze pismo o zmniejszenie godzin to można zmniejszyć. Dalej aneks i do OP.

bosia07-09-2022 13:29:01   [#07]

czy wizytator podał pp?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]