Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pedagog specjalny
strony: [ 1 ]
Lucy B26-08-2022 10:43:17   [#01]

Czy moge zatrudnić na stanowisku pedagoga specjalnego nauczyciela, który pełni w szkole funkcję psychologa ( 1/2 etatu) i posiada nastepujace kwalifikacje :

dyplom magistra psychologii, 

studia podyplomowe w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika), 

studia podyplomowe w zakresie pedagogiki specjalnej – edukacja i rewalidacja osób z autyzmem i Zespołem Aspergera, 

bosia26-08-2022 11:37:51   [#02]

tak, ale do 31 sierpnia 2026 na podstawie § 30a

 

jednak ten §19a to niezły bubel, wg tego lepszy jest licencjat po pedagogice specjalnej niż to wykształcenie, które ma Twój nauczyciel

Roman Langhammer27-08-2022 07:54:08   [#03]

Dokładnie. Mam podobną sytuację. Doświadczony psycholog (po 5-letnic magisterskich) z trzema podyplomówkami specjalistycznymi nie będzie mógł być pedagogiem specjalnym za kilka lat...

bosia27-08-2022 09:57:47   [#04]

może się zmieni,

jakieś nocy podpiszą zmiany po przeczytaniu naszego forum;-)

mam nadzieję, że przez cztery lata coś się zmieni

Roman Langhammer27-08-2022 10:32:15   [#05]

Też na to liczę. :) 

A więc ładnie - prosimy nasze MEiN o zmianę rozporządzenie ws. kwalifikacji - prosimy o dopisanie, że pedagogiem specjalnym może być osoba po studiach z psychologii o dodatkowych studiach podyplomowych z zakresu pedagogiki specjalnej. :)

AnJa27-08-2022 10:33:34   [#06]

Przeginanie to nasza specjalność... Lata temu miałem w liceum mgr fizyki z licencjatem z informatyki. Jedyny w okolicy i spec i fanatyk Makow. Mieliśmy pracownie na Makach. Fizyki uczyć nie chciał a do informatyki nie miał, wg prawa, kwalifikacji. Miała je za to osoba po pedagogice op.wych. z podyplomowa z informatyki. Acz sporo czasu jej zeszło na szukaniu jednostek centralnych w tych Makach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]