Forum OSKKO - wątek

TEMAT: brak skutecznego powiadomienia o wycofaniu pisma o ograniczeniu
strony: [ 1 ]
bega24-08-2022 13:24:02   [#01]

Taka sytuacja: nauczyciel kontraktowy otrzymuje w maju informację o ograniczeniu zatrudnienia z 26/26 do 13/26. Na początku lipca odpowiada pisemnie, że nie wyraża na nie zgody i w ramach urlopu wyjeżdża za granicę w celach zarobkowych. Na początku sierpnia w związku z urlopem dla poratowania zdrowia innego nauczyciela, skontaktowałam się telefonicznie i niestety ustnie, bo nie było innej formy kontaktu, poinformowałam, że wycofuję ograniczenie i od 1 września proponuję pracę w pełnym wymiarze na stanowisku, do którego ma pełne kwalifikacje. Umieściłam go również w aneksie do arkusza. Wczoraj również telefonicznie poinformował mnie, że nie wraca do kraju czyli rezygnuje z pracy. I tu zonk – rozumiem, ze muszę mu zapłacić odprawę, bo nie poinformowałam skutecznie o wycofaniu ograniczenia?

bega24-08-2022 20:28:41   [#02]

Ponownie proszę o pomoc. Czy tylko ja mam taką sytuację, że ktoś po wakacyjnym dorabianiu do pensji wybrał zachód"?:)

gronostaj24-08-2022 20:41:27   [#03]

a dlaczego do końca maja nauczyciel nie poiinformował ze nie wyraza zgody. To powinno byc w ruchu słuzbowym załatwione

GAŁKA24-08-2022 21:27:08   [#04]

pracę w maju przecież dla tego nauczyciela zaproponowałaś i tak poszło pewnie do AO na 2022/2023,

a że obecnie on nie zamierza powrócić tzn. NIE STAWI SIĘ DO PRACY i masz go z głowy...powstaje vacat

oczywiście bez odprawy dla niego...

gronostaj24-08-2022 22:08:34   [#05]

No to nie jest tak do końca, bo pytanie czy w pismie informujacym o zmniejszeniu było jakies zawarte info  do kiedy nauczyciel ma sie okreslic w kwestii zgody lub jej braku

rzewa24-08-2022 22:59:07   [#06]

hm... ten n-l ma tryb ograniczenia z k.p. (zmiana warunków pracy i płacy - art 42 k.p.), czyli

w piśmie powinien być wpisany okres jaki ma na zastanowienie tak jak jest w k.p. -> do połowy okresu wypowiedzenia, zatem jego odmowa była w terminie i jest ważna

jeśli nic o tym w piśmie nie było, to tym gorzej dla dyrektora, ale w tej sytuacji niczego nie zmienia

ten n-l został zwolniony z pracy na podstawie art 20 KN i należy mu się odprawa tam przewidziana, czyli 1, 2 lub 3 krotne wynagrodzenie urlopowe (w zależności od stażu pracy)

o żadnym cofnięciu wypowiedzenia nie może być mowy, gdyż jest ono możliwe jedynie za zgodą pracownika, a tej nie ma

bega24-08-2022 23:06:36   [#07]

Jest tak jak pisze Rzewa. Ostatnim dokumentem, który mam od niego to wyrażony pisemnie brak zgody na ograniczenie też przed upływem połowy okresu wypowiedzenia. Zgoda była, ale ustna w rozmowie telefonicznej,  z której teraz i tak się wycofał. Płacę więc odprawę. Mój organ ma inne zdanie. Przecież nie mogę go zmusić do rowiązania umowy za porozumieniem stron, skoro uruchomiona została procedura z art. 42.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]