Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zatrudnienie dyrektora z konkursu
strony: [ 1 ]
gongmin23-08-2022 20:34:22   [#01]
Nauczyciel wygrał konkurs na stanowisko dyrektora placówki, w której nie jest zatrudniony. W związku z tym rozwiązał w swoim podstawowym miejscu pracę stosunek pracy. Organ powierza mu stanowisko dyrektora. Czy do obowiązków ustępującego dyrektora należy podpisanie z nim umowy o pracę czy należy to do organu prowadzącego. Jeżeli robi to dyrektor to czy jest to umowa na czas określony czy nieokreślony.
Szukałem w internecie ale spotkałem różne wykładnie. 
Skimir23-08-2022 20:47:49   [#02]

OPek nie podpisuje umów o pracę ani z nauczycielami ani z dyrektorem. Robi to ustępujący dyrektor.

Natomiast jaka to będzie umowa to już zależy. Praktyka częsta jest zawieranie umowy na czas powierzenia choć jeśli dla tego dyrka jest wakat na stanowisku nauczyciela to powinna być na czas nieokreślony. W sumie jak ten nowy dyrektor się już zasiedzi trochę to podziała tak aby umowa była dla niego korzystna.

Można też zastosować przeniesienie z par. 18 KN.

gongmin23-08-2022 20:53:29   [#03]

Dziękuje. Wakatu nie było. Rozumiem, że będzie to umowa na czas określony ( na czas powierzenia) Dyrektor-elekt w poprzedniej placówce nie był zatrudniony na podstawie mianowania (tak zrozumiałem bo dokumentacji nie mam)

rzewa23-08-2022 23:08:59   [#04]

ustępujący dyrektor nie może z tym n-lem podpisać umowy -> musiałby zatrudnić go przez mianowanie (dyrektor nie może podpisać umowy "na dyrektora", zatem nie może z powodu kadencji określać czasu trwania stosunku pracy na 5 lat)

a jak wakatu nie ma to i nie bardzo może to zrobić

ustępujący dyrektor mógł przenieść tego n-la do swojej placówki ale tego nie zrobił (a jak tam nie był ten n-l zatrudniony przez mianowanie to nie mógł, no i wakatu nie miał) i teraz już za późno na taki ruch, gdyż nowy rozwiązał swój stosunek pracy

zatem tego nowego powinien zatrudnić OP, działając na podstawie art 10 ust 1 pkt 6 u.P.o. i tedy może to być zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony 5 lat (choć nie musi)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]