Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczyciel mianowany a umowa o pracę
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane15-05-2002 10:14:40   [#01]
Uzyskałam stopień awansu - nauczyciel mianowany i jestem nadal zatrudniona na umowę o pracę. Jakie mogę mieć szanse na zatrudnienie przez mianowanie?
zdzisław15-05-2002 10:25:35   [#02]

bardzo duże!

Dyrektor jest zobowiązany do zawarcia z tobą umowy poprzez mianowanie.
Janusz Pawłowski15-05-2002 11:48:09   [#03]

Jest zobowiązany o ile są spełnione wszystkie punkty ustępu 5 artykułu 10 KN.

Karta Nauczyciela

Art. 10.

5. Stosunek pracy z nauczycielem mianowanym i z nauczycielem dyplomowanym nawiązuje się na podstawie mianowania, jeżeli:

1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państw Unii Europejskiej,
2) ma pełną zdolność do czynności prawnych i korzysta z praw publicznych,
3) nie toczy się przeciwko niemu postępowanie karne lub dyscyplinarne, lub postępowanie o ubezwłasnowolnienie,
4) nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie,
5) posiada kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska,
6) istnieją warunki do zatrudnienia nauczyciela w szkole w pełnym wymiarze zajęć na czas nie określony.

6. W przypadku braku warunków do zatrudnienia nauczyciela, o których mowa w ust. 5 pkt 6, stosunek pracy z nauczycielem mianowanym lub dyplomowanym nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas nie określony w niepełnym wymiarze, z zastrzeżeniem ust. 7.

7. W przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela, w tym w trakcie roku szkolnego, z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym lub z nauczycielami, o których mowa w ust. 5, stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony.

W dzisiejszych czasach często punkt 6 bywa niespełnialny (może być planowane zmniejsze liczby oddziałów ... itp).
Wtedy stosuje się ustępy 6 i 7.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]