Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Psycholog w szkole.
strony: [ 1 ]
Malmar6429-06-2022 16:35:44   [#01]

Mam szansę zatrudnić na 0,5 etatu ( 11 godzin ) psychologa w szkole.  Ale jest problem ponieważ nie ma Pani kwalifikacji pedagogicznych i zapytała mnie tez o warunki płacy. Pani jest psychologiem z 21 letnim stażem pracy w OPS. 

Czy mogę i co powinnam zrobić z brakiem kwalifikacji pedagogicznych i jaka płacę zaproponować. Bo bedzie zatrudnienie z KN czy KP?

Bardzo proszę o podpowiedź.

bosia29-06-2022 16:52:48   [#02]

Jeśli to pierwsza praca w szkole, to możesz zatrudnić jako nauczyciela z art. 10 ust.3 KN - wtedy jako stażysta, który zrobi przygotowanie pedagogiczne w trakcie trwania stażu - nie jest wymagana zgoda kuratora, ale pensja mała, urlop z Kn

Może też zatrudnić z art. 15 ust. 2 ustawy - Prawo oświatowe, jako osobę niebędąca nauczycielem, nie jest potrzebne przygotowanie pedagogiczne, ale wymagana jest zgoda kuratora - pensję ustala dyrektor, nie wyższą niż dyplomowanego, urlop z KP

Jeśli zatrudnisz z ustawy Prawo oświatowe, to Pani także może sobie zrobić przygotowanie pedagogiczne i w roku następnym możesz zatrudnić z KN, np. jako nauczyciela kontraktowego uznając dorobek zawodowy i nadając stopień kontraktowego na podstawie art. 9a ust. 3 KN

 

Malmar6413-08-2022 08:57:59   [#03]

bosia bardzo dziękuję za odpowiedź . Czy zatrudniając z art.10 ust.3 KN nie muszę pisać do KO tylko zatrudniam na rok szkolny ? 

A w jaki sposób zobowiązać tego pracownika do zrobienia kwalifikacji pedagogicznych? Sprawdzałam też to duży koszt , wiec moje pytanie czy mogę dofinansować mu z doskonalenia zawodowego?

 

rzewa13-08-2022 09:41:18   [#04]

tak, po prostu zatrudniasz

i to pod warunkiem, że zobowiąże się na piśmie do uzyskania przygotowania pedagogicznego -> po prostu musi napisać takie oświadczenie: "Zobowiązuję się do uzyskana przygotowania pedagogicznego w trakcie pierwszego roku pracy" dane n-la, data i podpis

możesz dofinansować jeśli masz środki i jest to zgodne z regulaminem Twojego OP

Malmar6413-08-2022 16:45:29   [#05]

rzewa bardzo Ci dziękuję , dopytuję bo mój  organ nadzoru jest bardzo skrupulatny co do kwalifikacji , a chodzi  mi o zatrudnienie psychologa w szkole.

bosia13-08-2022 16:56:10   [#06]

kwalifikacje nauczycieli podlegają nadzorowi pedagogicznemu

ale przepis art. 10 ust. 3 KN jest oczywisty

a po zmianie KN od 1 września 2022r. będzie jeszcze bardziej oczywisty

Malmar6413-08-2022 18:52:02   [#07]

Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Nie miałam jeszcze takiego przypadku ,ale zawsze musi być "ten pierwszy raz".

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]