Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Edukacja wczesnoszkolna mgr (uzupełniające) a kwalifikacje
strony: [ 1 ]
tarek23-06-2022 09:43:02   [#01]

Czy ukończenie studiów magisterskich (II stopnia) na kierunku edukacja wczesnoszkolna daje kwalifikacje do pracy w szkole? Na licencjacie nie ma mowy o przygotowaniu pedagogicznym (pedagogika opiekuńcza z promocją zdrowia), a na magisterce tylko 30 godzin praktyki pedagogicznej.


post został zmieniony: 23-06-2022 09:43:17
AnJa23-06-2022 09:47:29   [#02]

A co jest w suplemencie?

tarek23-06-2022 10:14:39   [#03]

Praktyka pedagogiczna - 30 godzin, ani słowa o posiadaniu przygotowania pedagogicznego.

AnJa23-06-2022 10:41:19   [#04]

A gdzie moze pracować? To zwykle jest w suplemencie- choć w zasadzie na rozum to edukacja wczesnoszkolna wyjasnia wszystko.

joljol23-06-2022 11:39:56   [#05]

daje,

wcześniej tak było, że licencjat z czego innego a magisterka z czego innego 

tarek23-06-2022 11:40:33   [#06]

Ale magisterka tez nie wspomina o pp.

joljol23-06-2022 11:47:38   [#07]

A na którym dyplomie jest zapis z przygotowaniem pedagogicznym?

bo na moim z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z 1991 nie ma

mam wydział, kierunek, specjalność i tytuł

tzn. że nie mam przygotowania pedagogicznego?

to chyba nadinterpretacja

sama nazwa studiów: Edukacja wczesnoszkolna powinna być rekomendacją

ale to ja tak myślę:)

tarek23-06-2022 11:51:37   [#08]

No gdyby to był licencja z edukacji wczesnoszkolnej to ok. Ale licencjat jest z pedagogiki opiekuńczej z promocją zdrowia. W suplemencie nie ma zapisów, że ma kwalifikacje do prayc w szkole i przygotowaniu pedagogicznym. A z kolei magisterka z edukacji wczesnoszkolnej II stopnia, nie ma nawet 150 godzin praktyki pedagogicznej.

AnJa23-06-2022 13:21:56   [#09]

Co do zasady- zgadzam sie z #07 - choć zazwyczaj w tych starych dyplomach w specjalnosci coś było np. nauczycielska. Acz w przypadkach oczywistych - pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna- nie. Bo i po co?

Ale teraz czasami te diabły na łbie szpilki liczymy - trudno.

Z tym, że niezmiennie uważam, ze dyrektorowi nikt prawa do liczenia godzin nie daje. Tzn. liczyć może- jełsi lubi- ale nic tego nie moze wynikać.

Dla mnie ten nauczyciel ma kwalifikacje do pracy w szkole - i to powinno byćw suplemencie dyplomu studiów II stopnia zapisane. Jest czy nie?

Jeszcze 1 pytanie- juz z ciekawości: "gdyby to był licencja z edukacji wczesnoszkolnej to ok." A dlaczego jesli licencjat to ok a jak II stopień i mgr to nie ok?

joljol23-06-2022 14:21:41   [#10]
tarek23-06-2022 11:51:37   [#08]

No gdyby to był licencja z edukacji wczesnoszkolnej to ok. Ale licencjat jest z pedagogiki opiekuńczej z promocją zdrowia. W suplemencie nie ma zapisów, że ma kwalifikacje do prayc w szkole i przygotowaniu pedagogicznym. A z kolei magisterka z edukacji wczesnoszkolnej II stopnia, nie ma nawet 150 godzin praktyki pedagogicznej.

tenże człowiek ma dla mnie dwie specjalności

pierwszą po licencjacie - pedagogikę opiekuńczą (nie wiem tylko co oznacza to z promocją zdrowia - bo generalnie to jest kwiatek do kożucha albo ozdobnik albo chwyt reklamowy uczelni - wybierz właściwe:)

drugą - z zakresu edukacji wczesnoszkolnej, która mu daje kwalifikacje również do edukacji przedszkolnej

wg mnie, jest to wyraźnie napisane w rozporządzeniu o kwalifikacjach

& 4. 2. Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolach i klasach I–III szkół podstawowych posiada również osoba, która ukończyła:

1) studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, na kierunku pedagogika w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym;

2) zakład kształcenia nauczycieli w specjalności przygotowującej do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym.

tarek23-06-2022 15:28:35   [#11]

Ok, to jest już jasno wyjaśnione, dzięki.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]