Forum OSKKO - wątek

TEMAT: skreśłenie ucznia z listy
strony: [ 1 ]
Afraniuk13-06-2022 14:44:52   [#01]

uczeń cudzoziemski był a jakoby go nie było, brak jakiejkolwiek informacji, poszło wezwanie do obowiązku - brak odbioru - wróciło, poszło pismo na Policję - nie zamieszkuje pod wskazanym adresem, SG - zero odpowiedzi . 

Czy można skreślić z listy  uczniów? Jak jeszcze można poszukiwać ucznia? Wystawię upomnienie a potem tytuł wykonawczy i co ? Przecież tam nie mieszka.....

POMOCY ! :)

kaef13-06-2022 15:21:06   [#02]

Mam kilka takich przypadków, przy czym ja wiem po prostu, że wyjechali. Na próby kontaktu nie reagują, obowiązku u mnie szkolnego nie mają. Planuję ich wypisać przed klasyfikacją.

Afraniuk13-06-2022 18:04:01   [#03]

mogę ich skreślić z listy uczniów ? a co z SIO ? 

rzewa13-06-2022 18:11:13   [#04]

wpiszesz datę opuszczenia szkoły...

kaef13-06-2022 19:10:37   [#05]

Nie, nie mozesz, ale masz wyjście? Będziesz ucznia nie klasyfikował do ukończenia przez niego 18 roku życia czy do końca świata? Przecież prędzej czy później trzeba będzie podjąć decyzję o jego wypisaniu, bo na zawsze będzie w klasie 5. To dopiero wieczny student!

Afraniuk14-06-2022 11:51:19   [#06]

OK - rozumiem - tylko czy mogę ? Interesuje mnie czy ktoś się niedługo nie czepi - a na jakiej podstawie wypisał Pan

ucznia pomimo tego, że nie osiągnął 18 lat - myślę, ze za niedługo będzie to popularny problem w kontekście dzieci z Ukrainy.

Naprawdę nie ma prawnej możliwości wypisania? Wystawię nakaz, karę ale przecież to papier w pustkę ....

tarek14-06-2022 12:03:18   [#07]

Miałem podobny przypadek z "krajowym" uczniem. Zapisany do klasy 4 i ślad po nim zaginął. Adresu nie udało się ustalić ani przez PESEL ani przez policję. Za radą KO do 18-tki był w klasie czwartej, corocznie nieporomowany. Z wszystkich przedmiotow nieklasyfikowany, zachowanie naganne (bo brak możłiwości nieklasyfikowania zachowania). W statucie wprowadziliśmy zapisy dotyczące przypadków skreślenia uczniów pełnoletnich z listy uczniów. Następnie uchwała RP, postępowanie administracyjne (oczywiście wysłane pisma o wszczęsciu postępowania, zakończeniu i możliwości zajęcia stanowiska nie zoztsały odebrane) i skreślenie z listy.

Corocznie oczywiście procedura związana z realizacją obowiązku szkolnego.


post został zmieniony: 14-06-2022 12:06:11
kaef14-06-2022 16:41:17   [#08]

Afraniuk, no to też napisałem, że nie możesz. Myślę jednak, że z nieskreślenia wyniknie więcej problemów niż w drugą stronę. Dlaczego?

Sytuacja 1 - uczeń poszedł do innej polskiej szkoły, gdzie go jeszcze w SIO nie przyklepali (i nawet nie wiedzą, że nie dadzą rady, bo jest u nas) lub przyklepali, ale użyli innej transliteracji - uczeń ma u nas nieklasyfikowany a tam klasyfikowany (lub nie)

Sytuacja 2 - uczeń wraca nagle we wrześniu ze świadectwem z Ukrainy z klasy, gdzie u nas był nieklasyfikowany i gdzie go dasz? Kontynuuje naukę powtarzając klasę, czy zgodnie z ukraińskim świadectwem zapisujesz go na nowo do kolejnej?

Sytuacja 3 - uczeń wraca nagle we wrześniu bez świadectwa - można go z czystym sumieniem zapisać do klasy, którą i tak by przecież powtarzał przez nieklasyfikowanie

Sytuacja 4 - uczeń wraca do Ukrainy - i żyje sobie tam, a u nas go nie ma i świat nigdy się nie dowiaduje, że mama nie odbyła z nami dwuminutowej rozmowy, w której mogła nas poinformować, że "my ydemo nazad".


post został zmieniony: 14-06-2022 16:42:24
mirzer14-06-2022 19:19:02   [#09]

Jeżeli w SIO wykazujemy ucznia np. z Ukrainy, to dostajemy wyższą dotację (jesteśmy szkołą niesamorządową). Na zajęcia dodatkowe z jęz. polskiego. Ale tego ucznia od miesiąca nie ma. Czy w przypadku kontroli np. za rok nie trzeba będzie tej dotacji oddawać? Z odsetkami?

Samorządy również na uczniów z Ukrainy dostają wyższą subwencję.

AnJa14-06-2022 19:49:54   [#10]

No to mamy gos rozsądku.

Bo generalnie to wokól obowiązku szkolnego panuje swoista zmowa milczenia - nikomu nie zalezy na zdiagnozowaniu skali jego niespełniania.

Moze uczniowie z Ukrainy zapoczatkują dostosowywanie dętych statystyk do nieznanego w skali ponadszkolnej stanu faktycznego.

Hmmmm.... Zaraz - to z #  7 to było wkęcanie? Tak?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]