Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczeń z Ukrainy a obowiązek szkolny
strony: [ 1 ]
Masza02-06-2022 16:08:50   [#01]

Dwoje uczniów z Ukrainy zostało przyjętych do szkoły w marcu. Niedawno matki poinformowały, że jadą z dziećmi dalej – jedna do innego województwa, druga za granicę. Zdołałam jedynie uzyskać od nich oświadczenia z tą informacją.

Matka z innego województwa w rozmowie tel. stwierdziła, że nie będzie już zapisywać dziecka do nowej szkoły, bo zaraz wakacje, zrobi to we wrześniu. Skontaktowaliśmy się z tamtą szkołą – potwierdziła, że dziecko będzie zapisane od 01.09.

O matce z zagranicy nie wiemy nic.

Jak to się ma do wymogu obowiązku szkolnego? Czy mogę skreślić te dzieci z listy uczniów, czyli też z SIO, nie mając informacji, że realizują one obowiązek szkolny w innej szkole?

rzewa02-06-2022 21:19:30   [#02]

dziecko z Ukrainy podlega pod obowiązek szkolny na zasadzie dobrowolności -> rodzice decydują czy zapiszą dziecko do szkoły czy też będzie się uczyło on-line w szkole ukraińskiej

ToRat05-06-2022 11:38:00   [#03]

A co z duszami które wróciły na Ukrainę ? Co z klasyfikacją i świadectwem ? Są uczniami czy wypisać ?

AnJa05-06-2022 13:31:44   [#04]

Z duszami nie wiem.Ale pesele winny zniknąć z sio..A to jest poprzedzone zapisami w dokumentacji o opuszczeniu szkoły

 

ToRat05-06-2022 22:21:12   [#05]

A na jakiej podstawie dokonywać należy wpisów o opuszczeniu szkoły ? Czasami informują o tym rodzice wychowawcę a czasami ludzie u których mieszkali.

AnJa06-06-2022 07:22:04   [#06]

Stanu faktycznego? Wywiadu? Info z gminy o zamieszkiwaniu?Ino z GOPS o pobieraniu zasiłku?

Jot05-09-2022 16:06:59   [#07]

Uczeń w innej szkole chodził do oddziału przygotowawczego przed wakacjami. Teraz jest u nas w klasie ogólnodostępnej II etap. Czy 6 godzin języka polskiego dodatkowo dla niego powinno być realizowane wg programu nauki , jako języka obcego? Czy ten program powinien znaleźć się w szkolnym zestawie programów nauczania?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]