Forum OSKKO - wątek

TEMAT: strefa płatnego parkowania pod przedszkolem - szukam przepisów
strony: [ 1 ]
Izab12-05-2022 17:38:24   [#01]

Czy ktoś z Państwa wskazałby mi przepisy, które uniemożliwiłyby pobieranie opłat za krótkotrwały postój rodziców dowożących i odbierających dzieci z miejskiego przedszkola? Chodzi oczywiście o parkometry.

Mieszkam w dużej miejscowości nadmorskiej, gdzie miasto wprowadziło od 1 maja rozszerzenie strefy płatnego postoju poza obrębem nadmorskim. Nikt wcześniej nie pomyśl, że spowoduje to kupę negatywnych emocji.

Do przedszkola, którym zarządzam uczęszcza ponad 230 dzieci, a myślę, że około 150 dowożonych/ odbieranych jest codziennie do przedszkola z odległych zakątków miasta. Przedszkole nie ma własnego parkingu, a jedynie 5 miejsc postojowych bezpośrednio przed budynkiem przedszkola (pas ruchu drogowego).

Najpierw w 2019 roku usilnie zabiegałam wraz z Radą Rodziców przedszkola o utworzenie bezpośrednio przy budynku przedszkola z nieuczęszczanego szerokiego chodnika dodatkowych trzech miejsc postojowych dla Rodziców dowożących i odbierających dzieci z placówki. Ogromnie się cieszyliśmy, kiedy dzięki przychylności naszych władz te miejsca powstały.

I upłynęło zaledwie niecałe 3 lata, a sytuacja zmieniła się diametralnie. Od pierwszego maja 2022 Rada Miasta ustaliła, że miejsca chwilowego postoju wraz z widniejącą tablicą informacyjną pod przedszkolem są płatne. 

Nie mogę pomniejszać placu zabaw i na cito tworzyć kilka miejsc postojowych, bo szczególnie po południu, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci, uniemożliwiłabym przedszkolakom zabawy na placu zabaw.

Co robić? Jakich szukać przepisów? Napisałam do Pani Wiceprezydent prośbę, jednak brak odpowiedzi. Dzisiaj sama otrzymałam bilet postojowy karny w wysokości 150 złotych do zapłaty. Nadmieniam, że mam także w nadzorze filię przedszkola oddaloną 400 metrów od siedziby przedszkola i pracuję pomiędzy dwoma placówkami, także dowożę wodę dla dzieci itp prywatnym samochodem. Przed przedszkolem stawiam na kopercie z napisem zaopatrzenie przedszkola z pieczątką... Nie oczekuję samochodu służbowego, jedynie umożliwienia mi efektywnej pracy o każdej porze roku. Nie oczekuję, że ktoś i będzie zwracał za paliwo. Jednak w tym wszystkim to chyba nasi urzędnicy daaaaaaleko się zagalopowali i pominęli swoich mieszkańców. Znowu skrzydła opadły....

rzewa12-05-2022 21:02:39   [#02]

nie ma innej drogi jak uderzyć do radnych w tej sprawie, bo to rada miasta/gminy decyduje o ew. zwolnieniach z opłat

ciekawe czy pracownicy urzędu też płaca za parkowanie w czasie wykonywania obowiązków służbowych...

beba118-05-2022 13:11:11   [#03]

Miałam podobną sytuację, z tym, że mniejsze przedszkole (130 dzieci).

Napisałam do Prezydenta Miasta i opisałam całą sytuację (w ogóle nie było parkingu, ani miejsca, żeby go stworzyć).

Udało się wyznaczyć miejsca parkingowe, na których w godzinach przyprowadzania i odbierania dzieci parkują rodzice, którzy otrzymali ode mnie zezwolenie (kartka zostawiana za szybą). Czas postoju do 15 minut.

Oczywiście musiała być podjęta uchwała rady miejskiej w tej sprawie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]