Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Notatka ze spotkania z rodzicami ucznia
strony: [ 1 ]
irekm111-05-2022 21:20:47   [#01]

Rodzice ucznia byli w szkole na spotkaniu z dyrektorem aby wyjaśnić zachowanie jednego ucznia w stosunku do ich dziecka. Proszą o sporządzenie notatki z tego spotkania i przekazanie im kopii. Oczywiście notatkę ze spotkania dyrektor sporządza ale czy ma obowiązek im przekazać kopię? Będę wdzięczny za odpowiedź.

rzewa11-05-2022 21:28:36   [#02]

jak sporządza oficjalną notatkę (nie wiem co to takiego ale rozumiem, że zadający pytanie wie), to jest to dokument, którego kopię powinien otrzymać zainteresowany

gdyby takie postępowanie było objęte k.p.a., to nie sporządzało by się "notatki" (bo w k.p.a. nie ma "notatek") a po prostu należałoby sporządzić protokół ze spotkania i dołączyć go do akt sprawy

irekm111-05-2022 21:40:29   [#03]

Notatka dotyczy straszenia  nożem syna tych rodziców przez innego ucznia naszej szkoły. Sprawa została zgłoszona przeze mnie na policję.

Marek Pleśniar11-05-2022 22:09:25   [#04]

nieważne czego dotyczy - grunt że dotyczy tego ucznia - rodzice mają prawo to dostać

irekm111-05-2022 22:14:48   [#05]

Dziękuję za informacje.

Skimir12-05-2022 08:00:05   [#06]

No właśnie zrobił się jakiś pęd do udostępniania "notatek". Chyba nakręcany internetem, gdzie już nie pierwszy raz czytam o prawie do posiadania "notatki służbowej" wykonanej w szkole.

Tyle, że prawo nie reguluje istnienia czegoś jak "notatka". Więc jeśli dyrektor, nauczyciel, pedagog coś sobie tam nagryzmoli we własnym kapowniku podczas spotkania aby wszystkie sprawy nie uleciały z pamięci - to takie gryzmołki formalnie nie istnieją więc nie ma podstaw do udostępniania rodzicom.

Jeśli natomiast podczas spotkania będą spisywane fakty, notowana treść rozmów i pod tą notatką, która w zasadzie jest protokołem podpiszą się strony uczestniczące w tym spotkaniu to do posiadania takiego "papieru" są uprawnione wszystkie osoby, które w spotkaniu uczestniczyły i się tam podpisały. Przytoczony tu przykład można by podciągnąć pod rodzaj wniosku rodzica - zgłasza problem, wyjaśnia itp. - oczekuje potwierdzenia, że taka rozmowa była.

kaef12-05-2022 08:58:00   [#07]

#06

Nic tylko przyklasnąć.

fitter4813-05-2022 13:20:07   [#08]

Jedna z nauczycielek otrzymała od prawnika związkowego taka informację cytuję "notatka słuzbowa" musi być udostepniana osobom zainteresowanym, o których jest w niej mowa, natomiast pod tytułem "wyjasnienie nauczyciela" juz nie...Chodzi o pisemne ustosunkowanie się do zarzutów jednego z rodziców...


post został zmieniony: 13-05-2022 13:21:22
AnJa13-05-2022 17:38:00   [#09]

Skimir napisał wyżej tak mądrze, że nawet tłumaczyć nie trzeba. Chyba.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]