Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Stopień zagrożenia terrrorystycznego BRAVO
strony: [ 1 ]
BeataGie15-04-2022 13:07:19   [#01]

Otrzymałam takiego maila:

Informuję, że od godz. 00.00 dnia 16.04.2022 r. do godz. 23.59 dnia 30.04.2022 został na terytorium całego kraju wprowadzony stopień alarmowy BRAVO (dotyczy zagrożenia terrorystycznego). W załączeniu przesyłam zarządzenie o wprowadzeniu stopnia alarmowego oraz rozporządzenie, w którym wyszczególniono jakie czynności należy wykonywać w poszczególnych stopniach alarmowych. Przy wprowadzonym stopniu alarmowym BRAVO należy również wykonać czynności określone dla stopnia ALFA. Głównie chodzi o zwiększenie czujności, informowanie o podejrzanych osobach, paczkach zostawionych na terenie instytucji, wprowadzenie kontroli przesyłek pocztowych, wprowadzenie zakazu wstępu osobom postronnym do szkół i przedszkoli.

Czy to oznacza, że należy szkołę zamknąć dla wszystkich dorosłych, w tym rodziców??

 

DYREK15-04-2022 13:19:35   [#02]

https://www.gov.pl/web/rcb/przedluzenie-stopni-alarmowych-bravo-oraz-charlie-crp3 

Jot05-12-2023 15:19:13   [#03]

Czy ogłaszacie rodzicom te informacje? Pytam, bo przedłużono po raz kolejny.

Macia06-12-2023 08:53:10   [#04]

Ja piszę komunikat dla pracowników a na drzwi tylko wstęp:

"Ze względu na   przedłużenie do 29 lutego 2024 r. obowiązywania stopni alarmowych  (3-ci stopień CHARLIE-CRP oraz 2-gi stopień BRAVO) na ten okres  obowiązuje bezwzględny zakaz  wstępu do przedszkola  osobom postronnym."

Dla mnie to trochę niepoważne i zbyt restrykcyjne- przecież mamy dostawców, listonosza, instytucje współpracujące. np. pań z biblioteki, listonosza z poleconym, no i dziś MIKOŁAJA - wyobrażacie sobie rozpacz dzieciaków

Skimir06-12-2023 09:13:38   [#05]

Realnie, widzę to tak, że z uwagi na obecną sytuację wojenną za naszą granicą, migracją itp. musimy się do stopnia BRAVO przyzwyczaić.

Prawda jest taka, że jak ktoś będzie chciał do szkoły wejść to wejdzie i obecnym stanie rzeczy nie wiele zdziałamy :-( przecież raczej nikt w szkołach nie ma ochrony. Portier czy zamknięte drzwi nie stanowią żadnej przeszkody. Najważniejsza jest świadomość.

dwalcz06-12-2023 09:37:06   [#06]

O wyborach 15 października już nie wspomnę. Lokale wyborcze często są w szkołach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]