Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Uczniowie z Ukrainy ocenianie
strony: [ 1 ]
marysia d22-03-2022 21:54:49   [#01]

Proszę podzielcie się swoimi doświadczeniami, decyzjami:

w jaki sposób oceniacie uczniów z Ukrainy, czy jest jakiś zapis prawny, który  powinnam znać?  podzielcie się swoimi praktykami, proszę

 

czy dobrze rozumiem, że wpisujemy uczniów z Ukrainy do księgi uczniów ?

 

KaPi23-03-2022 07:09:34   [#02]

przyjęci do szkoły = wpisanie do księgi = wszystkie prawa i obowiązki ucznia + dostosowania + dodatkowy język polski = ocenianie = świadectwo

tyle na dziś...

marysia d23-03-2022 12:44:29   [#03]

KaPi dziękuję, to wszystko mam, jestem spokojniejsza, że nie ominęłam niczego. Tylko jak tu oceniać np. z języka polskiego, kiedy niektórzy w ogóle nie znają, a podstawa jest jaka jest, a historia. Rozumiem, że każdy z nas robi co się da.

MMW23-03-2022 14:02:53   [#04]

Czy ktoś mógłby podzielić się informacją jakie świadectwo będzie wystawione uczniom oddziału przygotowawczego np. klasy 7-8. Zgodnie z logiką #2: czy będzie to świadectwo klasy 7 lub świadectwo klasy 8 ze wszystkimi przedmiotami z ramówki tych klas?

Ostatnio na konferencji mazowieckiego KO można było wywnioskować, że ramówka nie jest obowiązująca. W związku z tym mam wątpliwości co do wydawanego świadectwa. 

KaPi23-03-2022 18:43:38   [#05]

stwierdziliśmy, że zawsze "znajdzie się" coś, za co można ocenić ucznia...

z Kamieni na szaniec rozprawki raczej nie napiszą...

Jolka N23-03-2022 20:13:16   [#06]

W lubelskim na wideokonferencji z kuratorium był nasz minister i powiedział, że pracują nad dokumentem dla uczniów oddziału przygotowawczego i być może będzie to zaświadczenie o ukończeniu oddziału przygotowawczego. Powiedział też, że w oddziale przygotowawczym obowiązuje min. 6 godzin języka polskiego, ale może to być i 20 godzin, decyduje o tym dyrektor, więc ramówka nie jest obowiązująca. Stwierdził, że trzeba postawić na naukę języka polskiego, by przygotować uczniów do nauki w klasach od września.

MMW24-03-2022 08:03:55   [#07]

#6 To miałoby jak najbardziej sens. Szkoda tylko, że nie ma informacji kompleksowych. To zdecydowanie ułatwiłoby organizację takich oddziałów.

 

Samo ocenianie - to naprawdę trochę dobrej woli, np. mogę oceniać aktywność, zaangażowanie, pracę w zespole.

Choć jest jeszcze jeden niuans. Gdy te oceny będą z ogromnego, dobrego serca stawiane, to na koniec roku przy odpowiednich wynikach przyznaje się uczniom stypendia za wyniki w nauce. I to też może budzić wątpliwości.

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]