Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kompetencje kluczowe
strony: [ 1 ]
Jagaz21-03-2022 19:36:25   [#01]
Witam. Może ktoś wie gdzie znaleźć arkusz kontroli kompetencji kluczowych na ten rok, a może ktoś taki ma?
Na stronie ministerstwa nie widzę, a bardzo mi zależy, mam kontrolę.
A może ktoś z Państwa miał już taką kontrolę i zechce się podzielić wrażeniami ;)


Jacek21-03-2022 21:20:16   [#02]

nie ma takiego arkusza kontroli z MEiN 

Jagaz21-03-2022 22:03:13   [#03]

Tak myślałam, ale zawsze łatwiej było przejść kontrolę znając arkusz.

Skimir21-03-2022 22:30:23   [#04]

A to się da jakoś skontrolować w kontekście obowiązujących przepisów? W szczególności co będzie świadczyć o tym, że w szkole nie kształci się kompetencji kluczowych? Jeśli realizowane są podstawy programowe to i kompetencje kluczowe… w mniejszym lub większym stopniu…

laostic22-03-2022 07:37:39   [#05]

U nas kilka lat temu wizytator oglądał kilka lekcji, rozmawiał z nauczycielem i dyrektorem (osobno) i na podstawie tego wyciągał wnioski.

Skimir22-03-2022 08:07:20   [#06]

Chyba inaczej się tego nie da zrobić jak z obserwacji co się dzieje a i tak najważniejsza jest świadomość jak nazwać poszczególne działania nauczyciela podczas lekcji bo aby nie kształcić żadnej kompetencji kluczowej to chyba musiałaby się lekcja nie odbyć :-)

Więc można to nazwać raczej monitorowaniem, choć według nowej nomenklatury kontrolą procesów… Czy da się to kategorycznie skontrolować i ustalić zgodność z przepisami prawa? Chyba nie.

mika22-03-2022 11:51:23   [#07]

Jagaz, zadzwoń do KO/swojego wizytatora i zapytaj czy mają taki arkusz kontroli. Jeżeli tak, poproś żeby Ci udostępnili.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]