Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pobierz film i pDF - szkolenie OSKKO- dzieci ukraińskie w szkole
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar16-03-2022 19:45:44   [#01]

Zapraszamy do obejrzenia zapisu naszego szkolenia i pobierania prezentacji

https://www.oskko.edu.pl/szkolenia/ukrainscy-uczniowie/

====

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza praktyków kierowania szkołą: dyrektorów i wicedyrektorów placówek oświatowych, zespoły kierownicze i samorządowców na bezpłatne webinarium.

Szkolenie jest darmowe.

Tematem spotkania jest przede wszystkim analiza ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa z perspektywy zadań dyrektora szkoły, czyli jakie zapisy dotyczą bezpośrednio i pośrednio naszych uczniów, nasze dzieci. Oddziały przygotowawcze – przepisy dotyczące tworzenia i działania takich grup, refleksje na temat praktyki. Zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli...

Marek Pleśniar16-03-2022 22:30:03   [#02]

https://www.youtube.com/watch?v=4oFpThdmVR8

video

Malmar6420-03-2022 11:29:44   [#03]

Dzień dobry. 

Mam problem i proszę o podpowiedź . Przyjęłam 10 dzieci z Ukrainy do klas  z tzw. kontynuacji tzn. uczniów klasy drugiej do drugiej , szóstej do szóstej i ósmej do ósmej . Kierowałam  się tym ,że te dzieci  razem chodziły być  razem w klasie  a zawsze już tam znały ucznia u którego mieszkają . W klasie 8 mam 2 uczniów którzy na Ukrainie byli w 9 klasie , ale potem doszła dziewczynka i chłopiec z 8 klasy , którzy chcieli być  z nimi . Jedna z dziewczynek jest  niepełnosprawna fizycznie . Chodziło mi też o to ,aby  się wzajemnie wspomagały. 

Ale teraz czytając ,że powinnam ich dawać rok niżej zgodnie z latami ukończonymi w Ukrainie mam ogrom wątpliwości co powinnam zrobić czy odkręcić sytuację kiedy dzieci są już tydzień w szkole  ( są zadowolone)czy zostawić tak jak jest . Mam nadzieje ,że swoją decyzją  nie utrudniłam im pobytu w szkole . Proszę o poradę . 

Ala20-03-2022 12:59:44   [#04]

ja bym zostawiła tak jak jest

kolejna zmiana może być dla nich trudna

jeśli będą sobie radzić to ok, a jeśli pojawią się trudności to trzeba wspierać :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]