Forum OSKKO - wątek

TEMAT: postępowanie dyscyplinarne
strony: [ 1 ]
KaPi16-03-2022 19:26:06   [#01]

podpowiedzcie jakieś rozwiązanie...

nauczyciel w-f... nie mogę zarzucić mu, że nie dba o bezpieczeństow uczniów na lekcji czy nie realizuje planu nauczania, ale podejście do uczniów, innych nauczycieli, rodziców fatalne...

utwierdzenie w swej nieomylności ogromne, a ego jeszcze większe, do tego arogancja i gburowatość - nazywam rzeczy po imieniu

jak wytłumaczyć dorosłemu chłopu (muszę tak napisać, bo ulało mi się), że jego zachowanie jest poniżej poziomu, bez kultury... nie zna słowa przepraszam i walnięcia się w pierś i przyznania: sorki, to było nie w porządku...

spodziewam się skarg rodziców...

miał ktos podobne przejścia?

tylko nie piszcie, żeby porozmawiać z nauczycielem, bo chyba nasi nowi uczniowie z Ukrainy lepiej rozumieją, co do niech mówię...

katarzs17-03-2022 08:28:15   [#02]

Aby podjąć jakieś działania trzeba mieć dowody niewłaściwego postępowania na piśmie. Np. list rodziców. Ja jako pierwszy krok stosuję zwrócenie uwagi w formie pisemnej. To nie idzie do akt, ale może spowodować refleksję osoby, do której jest skierowane, jak również stanowi dowód podejmowania przez dyrektora kroków poprzedzających potencjalne nałożenie kary. Przewinienie musi dotyczyć naruszenia np. konkretnego punktu Regulaminu pracy.

KaPi17-03-2022 09:09:21   [#03]

czekam na ewentualne zgłoszenia rodziców, bo jestem po rozmowie

czytając o postępowaniach dyscyplinarnych wywnioskowałam (może źle...), że sprawa może być rozwiązana, wyjaśniona na poziomie szkoły - upomnienie, zwrócenie uwagi na piśmie i it.... czy muszę od razu uruchamiać procedurę?

katarzs17-03-2022 09:16:11   [#04]

Zależy, czego dotyczy przewinienie. Są sprawy, które z automatu zgłasza się do Komisji dyscyplinarnej, a nauczyciela zawiesza się w czynnościach. A są takie, które lepiej załatwić na poziomie szkoły. Trzeba pamiętać, że nałożenie kary upomnienia czy nagany może spowodować odwołanie, a niedostatecznie udokumentowane i zakwalifikowane - uchylenie kary przez Sąd Pracy. Najlepiej wziąć głęboki oddech, przemyśleć na spokojnie... 

KaPi17-03-2022 09:37:45   [#05]

oddycham... ;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]