Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nowe wytyczne GIS 11 marca
strony: [ 1 ]
gongmin15-03-2022 19:59:05   [#01]

Przeczytałem nowe "Wytyczne GIS ...z 11 marca br. Nie znalazłem w nich nic o noszeniu maseczek przez uczniów. Czyżby to był koniec?

KaPi15-03-2022 20:01:26   [#02]

a to nie były wytyczne tylko dla przedszkoli?

 

gongmin15-03-2022 20:10:46   [#03]

Rzeczywiście przedszkole - wszystko czytałem tylko tytułu nie. Dzięki.

KaPi15-03-2022 20:27:12   [#04]

spoko, ogarniałam je wczoraj na dzisiejszą trzygodzinną wizytę sanepidu ;)

178815-03-2022 21:24:04   [#05]

Spójrzcie do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 lutego 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. 

§ 23. 1. Do dnia 31 marca 2022 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa:

(...)

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:

c) w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej (...)

3. Nakazu określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:

(...)

15) dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego lub placówce oświatowej oraz w ramach form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem lub formą wychowania lub opieki postanowi inaczej;

16) uczniów oraz osób zatrudnionych w szkole lub placówce oświatowej – w czasie zajęć edukacyjnych na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem postanowi inaczej;

Czyli można sobie powoli w przestrzeniach wspólnych odpuszczać, jak myślicie?

KaPi15-03-2022 21:38:58   [#06]

można, ale mój dzisiejszy kontakt ze wskazaną wyżej instytucją podpowiada mi, aby zostawić je, znaczy te maseczki, jeżeli teraz obowiązują w przestrzeniach wspólnych do końca marca...

podobno zostaną zniesione od 1 kwietnia

Macia16-03-2022 08:21:19   [#07]

zostaną albo i nie

Zwojka16-03-2022 10:35:42   [#08]

przeczytałam, ale mam takie wątpliwości czy dobrze haha nie widzę różnicy pomiędzy nowym a starym ;-)

Magdalena Binek25-03-2022 21:51:56   [#09]

Tak zgadzam się nie ma tam nic nowego oprócz linku na testy,,,, ha, ha..

A jak się maja te wytyczne do sytuacji, która za chwilę , czyli wszędzie brak obostrzeń, zniesienie maseczek.....a w przedszkolu dalej obostrzenia? Absurdalne przepisy i to wszystko w temacie..

Roman Langhammer26-03-2022 05:58:10   [#10]

Nie wyobrażam sobie, żeby te wytyczne dalej były w użyciu od najbliższego poniedziałku. Mam nadzieję, że ktoś pomyśli o tym, żeby je wycofać, gdyż stosowanie ich kompletnie będzie pozbawione sensu.

Macia30-03-2022 08:47:52   [#11]

Jak widać na razie nikt nie myśli

joljol30-03-2022 11:03:24   [#12]

Dzwoniłam w poniedziałek do swojego sanepidu w sprawie tych wytycznych

Pani mi powiedziała, ze rozporządzenie jest wyżej i teraz to decyzja dyrektora czy stosować i ew. które z wytycznych

 

Macia04-04-2022 13:23:10   [#13]

w wytycznych z 31.03.2022r. znów chcą zasady bezpieczeństwa zdrowotnego w regulaminie placówki. Ciekawam czy w regulaminie organizacyjnym, w regulaminie pracy czy stworzenie nowego regulaminu. I jak to się ma do odbiurokratyzowania placówek

KaPi04-04-2022 13:59:45   [#14]

Ale to dalej tylko dla przedszkoli...

a szkoły?

bz?

 

Roman Langhammer04-04-2022 14:24:37   [#15]

Gdzie macie te wytyczne z 31 marca?

KaPi04-04-2022 16:24:58   [#16]

https://dokumenty.mein.gov.pl/5bb1f7b4-4684-4b34-89a6-2e4e86e787be/wytyczneprzeciwepidemicznegiszdnia31marca2022_viiaktualizacjamiverost.pdf

 

Roman Langhammer04-04-2022 16:36:06   [#17]

A dla szkół niczego nie ma? ;)

Bo te przedszkolne w zasadzie możnaby zaakceptować.

KaPi04-04-2022 16:46:02   [#18]

niczego...

DYREK04-04-2022 19:10:19   [#19]

"W związku ze zmianą zasad epidemicznych związanych z COVID-19 Minister Edukacji i Nauki we współpracy z Ministrem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym wydał Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Nowe zalecenia przygotowano także dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innych form wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Nowe Wytyczne pozwalają na dalsze utrzymanie bezpieczeństwa zdrowotnego."

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/nowe-wytyczne-zachowania-bezpieczenstwa-zdrowotnego 

Materiały

Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego GIS dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej
Wytyczne​_zachowania​_bezpieczeństwa​_zdrowotnego​_GIS​_dla​_przedszkoli,​_oddziałów​_przedszkolnych​_w​_szkole​_podstawowej.pdf 0.16MB
Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN MZ i GIS dla szkół i placówek

Wytyczne​_zachowania​_bezpieczeństwa​_zdrowotnego​_MEiN​_MZ​_i​_GIS​_dla​_szkół​_i​_placówek.docx 0.13MBWytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN MZ i GIS dla szkół i placówek

Wytyczne​_zachowania​_bezpieczeństwa​_zdrowotnego​_MEiN​_MZ​_i​_GIS​_dla​_szkół​_i​_placówek.pdf 1.00MB

KaPi04-04-2022 19:30:44   [#20]

oooo

dopublikowali szkoły?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]