Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wniosek o pozostawienie dziecka w klasie 1
strony: [ 1 ]
azikaj08-03-2022 13:31:02   [#01]

Czy ktoś z Państwa posiada wniosek rodzica o pozostawienie dziecka w klasie 1 ( poszło szybciej do szkoły jako 6 ) .

 

Jolka N08-03-2022 22:31:07   [#02]

U mnie rodzice napisali tak:

……………….., dnia ………. r.

……………………………

Nazwisko imię Rodziców dziecka    

...……………………………..

Adres zamieszkania

 

                                                                                 Dyrektor

                                                                                      Publicznej Szkoły Podstawowej

                                                                                                                  ……………………….

 

 

WNIOSEK O KONTYNUOWANIE NAUKI 

W  KLASIE PIERWSZEJ

W ROKU SZKOLNYM  ……/……

 

Na podstawie art.  44o ust. 2 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty składamy wniosek, żeby nasz syn, …………………………..,

ur. ………………… r. w …………………., zam. …………………………,  

powtarzał klasę pierwszą w roku szkolnym ……/…….

 

 

........................................................................................

                                                                                    Podpis rodziców

 

elnik09-03-2022 14:04:23   [#03]

Pewnie też mnie to czeka, proszę podpowiedzcie, czy podstawa prawna jest aktualna? Jak przerabiacie tę sprawę w szkołach, opinii PPP nie potrzeba? Decyduje RP na wniosek wychowawcy?

Jacek09-03-2022 18:02:16   [#04]

Poprawna (T.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1915)

Art.  44o.
2. W wyjątkowych przypadkach, uzasadnionych poziomem rozwoju i osiągnięć ucznia w danym roku szkolnym lub stanem zdrowia ucznia, rada pedagogiczna może postanowić o powtarzaniu klasy przez ucznia klasy I-III szkoły podstawowej, na wniosek wychowawcy oddziału po zasięgnięciu opinii rodziców ucznia lub na wniosek rodziców ucznia po zasięgnięciu opinii wychowawcy oddziału.
AnJa09-03-2022 19:42:42   [#05]

Taka tylko oczywitośc: jeśli ten wniosek składaja rodzice, to dopóki nie ma wzoru urzedowego (np. z rozporządzenia) to on może być w każdej formie, np. :
Zostawta naszego Ksawcia w tej samej klasie jeszcze rok, bo panu uczycielka na wywiadówce mówiła,ze on niczego nie umi i kazała mi taki cuś napisać. Dała mi jakiś papiór nawet urzedowy, aleśmy go dzieś zapodzieli.

Skimir09-03-2022 19:46:59   [#06]

Wtedy dyrek odpisuje: Na podstawie par. x, ust. y, pkt. z, ustawy [itd itp] zostawiamta Ksawcia w tej samej klasie bo się przez cały rok nie naumił i szans na naumienie w tym roku to belfry już nie widzą.

AnJa09-03-2022 20:46:15   [#07]

... choć i to pozostawienie to niewiele pomoże, bo sami Państwo wicie , jakie ja mam kadry.

bogna410-03-2022 09:13:33   [#08]

ament

Jot10-03-2022 21:53:31   [#09]

:-)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]