Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Godziny ponadwymiarowe a zamknięty internat
strony: [ 1 ]
Róża5618-02-2022 10:20:52   [#01]

Dzień dobry, chciałabym się upewnić, co do interpretacji zasadności wypłacenia/niewypłacenia godzin ponadwymiarowych. Sprawa dotyczy nauczycieli, którzy mają łączone pensum: szkoła i internat, wśród nich są tacy, którzy nie mają etatu, jak też ci, którzy mają ponad etat, a internat stanowi więcej niż 50 %.
Problem pojawił się, kiedy internat był zamknięty podczas okresu nauki zdalnej. Mimo, że rozporządzenie nie zabraniało korzystania z internatu, młodzież nie skorzystała z możliwości przebywania w internacie. Nauczycielom nie mogłam w tym czasie zapewnić innych zajęć. Przebywali w domu podczas godzin pracy internatu. Nie wypracowali godzin w internacie - nie wypracowali też w ten sposób nawet swojego etatu. Zapłacone jednak zostało tyle, jak za etat (lub część etatu tym, którzy mają tylko część etatu w umowie). Nie mają wypłaconych godzin ponadwymiarowych, z czym się nie zgadzają, "bo to nie ich wina, że młodzieży w internacie nie było"...Bardzo proszę upewnić mnie w moich działaniach.

Leszek18-02-2022 16:23:05   [#02]

zajrzyj do uchwały rady powiatu ( to internat)

czy tam opisano kwestię godzin ponadwymiarowych

pozdrawiam

Róża5621-02-2022 09:42:27   [#03]

Niestety, jest "przekierowanie" do KN i KP oraz rozporządzenia (jakiego?):

"Warunki zachowania lub utraty prawa do wynagrodzenia za niezrealizowane godziny ponadwymiarowe lub doraźnych zastępstw, określają odpowiednio przepisy ustaw: Karta Nauczyciela i Kodeks Pracy oraz rozporządzenie wydane na podstawie tych ustaw." 

 

I dalej w czarnej dziurze...

rzewa21-02-2022 19:56:00   [#04]

Cóż... w tych dniach była zmieniona organizacja pracy wg której zajęć w internacie nie było -> czyli n-le tych godzin nie mieli planowo -> nie ma za co płacić w myśl art 80 k.p.

wynagrodzenie należy się tylko za prace wykonaną, a za nie wykonaną tylko wówczas, gdy przepis prawa (czy regulaminu) tak stanowi -> powiedz im, że zapłacisz za ponadwymiarowe jeśli Ci n-le pokażą przepis mówiący o tym, że im się wynagrodzenie za te godziny należy

za nieodbyte godziny etatowe musisz płacić, bo należy się za nie wynagrodzenie niezależnie od realizacji, o ile brak realizacji nie został zawiniony przez pracownika, bo to gwarantuje umowa o pracę

godziny ponadwymiarowe już takiej gwarancji nie mają


post został zmieniony: 21-02-2022 19:56:11
Róża5628-02-2022 10:29:03   [#05]

Dzięki, Rzewo, też tak myślę, ale dziwne interperetacje uzyskałam na Portalu Oświatowym...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]